Na kole stylově se značkami Majola, Castelli i Garbaruk

V dopravní cyklistice Česko zaostává. Naše velká města nemají speciální pruhy pro cyklisty a nejsou protkaná cyklostezkami. O to více však Češi jezdí na kole rekreačně. Rekreační cyklistice se věnuje 36 % Čechů, což nás řadí na třetí příčku v Evropě po Dánsku a Maďarsku.

Cyklistika je nádherný sport, který vám umožní poznat krásy míst kolem vás. Také jste jí propadli? Pak potřebujete nejen dobré kolo a helmu, ale rovněž odpovídající oblečení. Nebojte se do něj investovat.

Proč si pořídit cyklistický dres?

Samozřejmě je možné vyjet na kolo v tričku a kraťasech, ale je to vhodné? Češi už začínají chápat, že v cyklo oblečení se jezdí lépe. Cyklistický dres přiléhá na tělo, tudíž vás neomezuje v pohybu, dobře saje pot, zahřeje při chladnějších teplotách. Často má také reflexní prvky, jež se na silnici hodí. Kromě toho je vybaven kapsičkou na telefon, klíče nebo jiné drobnosti.

Vyplatí se investovat do prémiových značek?

Jelikož je cyklistika v Česku tolik oblíbená, dresy prodává i řada hypermarketů a obchodních řetězců, jež ani nejsou zaměřené primárně na sportovní módu. Vyplatí se koupit levný dres zde? Spíše ne. Vsaďte raději na značky, jako jsou Majola nebo Castelli.

Dresy italské značky Castelli oblékají i profesionální cyklisté, ostatně její historie odstartovala výrobou oblečení pro cyklistickou legendu Fausta Coppiho. Dres Castelli sice stojí tisíce korun, na druhou stranu vám vydrží téměř věčně a budete se na něj moci spolehnout za každého počasí.

Stylové může být i vaše kolo

Dres samozřejmě můžete sladit s kolem, a chcete-li být styloví, je možné si pořídit také komponenty na kolo v ladící barvě. Tentokrát se zaměřte na ukrajinskou značku Garbaruk, jež vyrábí barevné kazety, klece přehazovačky, kladky do přehazovačky a jiné komponenty.

S hezkým a příjemným oblečením se budete těšit na každou další vyjížďku, budete daleko více motivovaní sportovat!