Užijte si lázeňský pobyt v České republice

Česká republika je považovaná za jednu z lázeňských velmocí Evropy, přičemž každým rokem tamní lázeňská zařízení navštíví takřka milion hostů, a to i ze zahraničí. Pokud se v letošním roce nechystáte na dovolenou do zahraničí, protože vás odrazují omezení jednotlivých států kvůli globální pandemii onemocnění COVID-19, objednejte si lázeňský pobyt. V následujících řádcích vám představíme hned tři lázeňská města, která rozhodně stojí za návštěvu.

Karlova Studánka

Čistý vzduch a Praděd vzdálený pouhých deset kilometrů. Přesně tak by se daly charakterizovat půvabné lázně Karlova Studánka, kam jezdí především lidé s dýchacími problémy a chronickými záněty hrdla, hlasivek, dutin, nosu, plic i průdušek. Léčebné procedury (inhalace, wellness, masáže, rehabilitace) jsou prospěšné také pro pacienty s průduškovými astmatem či onkologickým onemocněním. Karlova Studánka má nejčistší vzduch v celé Střední Evropě, navíc na vás čekají léčivé minerální vody, které jsou typické vysokým obsahem kyseliny uhličité a metakřemičité.

Karlovy Vary

Pokud byste chtěli navštívit nejznámější lázně v České republice, potom jsou to jednoznačně proslulé Karlovy Vary. Samotné město je kulturním a filmovým centrem. Lázně Karlovy Vary lákají zase na prameny, které mají blahodárné účinky na diabetes, obezitu, onemocnění zažívacího ústrojí a nádorové nemoci. Lázeňské pobyty slibují tradiční balneologickou léčbu.

Kynžvart

Jestliže hledáte místo, kam můžete vyrazit i s dětmi, Kynžvart je ideální volbou. Lázně Kynžvart se nachází v západní části Čech a specializují se hlavně na malé pacienty, kteří trpí nemocemi oběhového, trávicího a dýchacího ústrojí. Stejně tak mají o lázeňské pobyty zájem i rodiče s dětmi, u nichž propukla kožní či onkologická choroba.

Tak neváhejte a objednejte si pobyt co nejdříve. O lázně je tento rok velký zájem.