Lité podlahy se stěhují z průmyslových budov do domácností

Vývoj směřuje mílovými kroky kupředu, a to i v oblasti podlah. Jedním z nejnovějších trendů jsou lité podlahy, které pravděpodobně znáte z průmyslových objektů. Prošly si mnoha proměnami a staly se více než plnohodnotnou náhradou za beton.

Samonivelační směs má vynikající vlastnosti

Lité, nebo také anhydritové podlahy vznikají ze speciální směsi síranu vápenatého, vody, písku a několika dalších zušlechtěných přísad, která se podobá sádře. Jsou specifické tím, že se aplikují v tekutém stavu, přičemž základ směsi se často smíchává s vodou až na místě. Samonivelační potěr se rovnoměrně rozlije, v tekutém stavu se sám vyhladí a uschne v naprosto rovný povrch bez spár. A rovný už zůstane – v litých podlahách se netvoří trhliny ani deformace. Odpadá tak nutnost náročnější aplikace vyrovnávací stěrky. Malým, avšak pro někoho významným bonusem je fakt, že lité podlahy jsou mimořádně vhodné pro instalaci podlahového topení.

Podlaha, kterou lze používat v rekordním čase

Zásadním důvodem, proč se mnoho lidí rozhoduje pro anhydrit, je mimořádná rychlost jak aplikace materiálu, tak jeho schnutí. Prakticky bezprašná stavba zabere jen pár hodin, nevyžaduje vyššího fyzického úsilí a již za dva dny je možné podlahu běžně využívat. Samozřejmě ji musíte nechat pořádně vyschnout, což obnáší časté větrání a v zimě i vysoušení či vytápění. Pokud vám vyhovuje čistý, strohý a moderní vzhled, uplatní se anhydrit výborně jako finální podlaha. Ostatně se dnes již běžně dobarvuje do příjemných odstínů, nemusíte se tedy bát, že půjde o šedivý materiál, vhodný pouze do industriálního bydlení. Preferujete-li však dlažbu, koberec, PVC či plovoucí podlahu, anhydrit představuje ideální podklad pro všechny tyto krytiny.

Lité podlahy od profesionála

Možná si říkáte, že je-li „pokládka“ anhydritových podlah tak bezproblémová, zvládnete ji i sami. Rozhodně to není vyloučeno, odborníci však budou pracovat lépe a za použití té nejmodernější technologie. Kdo pátrá po specializované firmě s léty zkušeností, dříve či později narazí na stránky společnosti Anhypodlahy, která se v oboru pohybuje již od roku 1993 a kromě samotného provedení podlahy je schopná současně uskutečnit také realizaci podlahového vytápění. Finanční náročnost záleží vždy na konkrétním případu, orientačně však můžete nahlédnout na stránky anhydritové podlahy – ceník.