Proč si lidé pořizují barevné kontaktní čočky?

Radikální změna vzhledu nemusí začínat u kadeřníka ani v obchodě s oblečením. Někdy stačí jen maličkost, třeba barevné kontaktní čočky. Ty jsou dnes stále populárnější. Důvodem však není pouze zvýšená obliba svátků typu Halloween.

Čočky mnoho lidí snese více než brýle

Valná část obyvatel nad čtyřicet má nějakou formu oční vady. Někdo ji řeší, jiný ne. Tak či onak, většinou je možné problémy s viděním korigovat buďto brýlemi, nebo čočkami. I když jsou dnes brýle opravdu lehounké, zvláště ty s tenkými skly, existuje stále docela široká skupina lidí, kteří je prostě nesnesou.

Pro takové jsou kontaktní čočky daleko lepší alternativou, i když mají také svá negativa. Čočky mají výhodu, že jsou neviditelné. Nikdo tak nemůže pouhým pohledem zjistit, zda jejich nositel špatně vidí, či nikoliv.

Většinou lidé běžně nosí hlavně bezbarvé dioptrické verze, nicméně koupit se běžně také dají barevné čočky levné. Ty většinou žádné dioptrie nemají. Nosí se hlavně kvůli změně vzhledu. Ta může být buďto decentní, nebo zásadní.

Různé druhy

Barevné čočky levně se dají pořídit v celé řadě provedení. Některé jsou vhodné pro každodenní nošení, jiné si lidé nasazují kvůli maškarním bálům a podobným kostýmovým akcím.

Standardní verze, u nichž je změněná pouze barva duhovky, mohou působit velmi nenápadně. Majitel takovýchto čoček si může každý den změnit barvu očí a překvapovat tím sebe i své známé. Na první pohled se nejedná o nic extra, ale někteří lidé se mohou lépe cítit třeba se zelenýma očima, i když jim příroda nadělila modré duhovky.

O poznání radikálnější proměnu představují čočky buďto s exotickým zabarvením, nebo s různými symboly. Není tak složité se tímto způsobem proměnit třeba v démonickou bytost či monstrum z hororu. Valná část obyvatel takto běžně ven nechodí, ovšem najdou se i takoví. Každý máme prostě svůj styl.