Co hodnotit při nákupu dětské zimní bundy

Čeká-li vás v nejbližší době výběr dětské zimní bundy, projděte si těchto několik jednoduchých rad, které vám pomohou vybrat tu správnou.

Na co bundu potřebuji?

Rodiče se často snaží koupit jednu chlapeckou či dívčí zimní bundu na všechny příležitosti. To je prakticky nemožné, pokud od toho ale nechcete upustit, volte raději nějakou outdoorovou sportovní variantu. Ideální je ale mít bundy alespoň dvě: jednu na zimní intenzivní pobyt venku, druhou na běžné pochůzky, jako jsou cesty do školy či k doktorovi. Právě podle účelu pak bundu vybírejte.

Nepromokavost

Výška vodního sloupce udává, jak moc je materiál odolný proti vodě. Pravdou ale je, že pokud se vaše dítě rádo válí ve sněhu a blátě, časem promokne prakticky každá bunda. Ověřte si proto alespoň kvalitu podšívky či výplně. Dívčí a chlapecká zimní bunda by ideálně měla hřát i v případě, že bude vlhká. 

Opatření proti sněhu

Sháníte-li bundu vyloženě na lyžování a zimní sporty, ujistěte se, že disponuje sněžným pásem, který zabrání, že se mokrý sníh nedostane pod bundu ani při opravdu divokých hrách. Proti sněhu také ochrání kvalitní rukávy, které lze utáhnout kolem zápěstí.

Kapuce je výhoda

Kapuce je určitě velkou výhodou, ideální je pak kapuce na zip, kterou lze snadno odejmout a zase vrátit. Hledáte-li kvalitní sportovní bundu, tak by kapuce rozhodně chybět neměla.

Raději větší než menší

Váháte-li s velikostí, tak větší je vždy lepší než menší. Uvědomte si, že pod zimní bundu budete dítě hodně oblékat, a i přesto by ale nemělo být pohybově jakkoliv omezeno. Zkontrolujte také délku rukávů a délku bundy v oblasti hýždí a pasu. Ideální je, když je bunda minimálně vzadu ukončena až v úrovni stehen.

Kombinéza není vždy vhodná

Mnozí váhají nad nákupem kombinézy, která má jistě opodstatnění u hodně malých dětí. U velkých dětí bychom to už ale příliš nedoporučovali, protože pak pravděpodobně nebudou schopné sami se obsloužit při čůrání, což maminkám či učitelkám ve školce hodně ztíží existenci. Raději nakupte klasické oteplovačky s dívčími punčocháčemi a zimní bundu podvlečte mikinou.