10 nejlepších trendů vánočního osvětlení pro letošní rok

Trendy vánočního osvětlení se mění každý rok. Objevují se novinky a svítící dekorace, které dokážou pozvednout celou výzdobu na vyšší úroveň. Jak to bude letos a co by vám rozhodně nemělo chybět ve vánoční výbavě?

1.    Světelné deště

Hodí se pro použití do interiéru i pro výzdobu okolí domu. Jemné žárovičky spojené v jeden souvislý proud vytváří dojem třpytících se dešťových kapek. Vybírat můžete z jednobarevných variant s různou teplotou světla.

2.    Vánoční osvětlení od Renegad.cz

Barevné vánoční dny jsou ještě o něco veselejší. Klasické žárovičky na stromeček, ale i zdobenější větší kulaté dekorativní osvětlení hrající různými barvami vykouzlí magickou a pohádkovou atmosféru během pár minut. Podívejte se i na další dekorace spojené s Vánoci a vytvořte si vlastní pohádkovou krajinu.

3.    Zapojte trochu retro vzhledu

Moderní a často i přeplácené dekorace s motivy Santa Clausů nejsou to pravé pro naše Vánoce. Pokud jste milovníky jednoduchosti a minimalismu, budou se vám hodit žárovičky připomínající staré klasické Vánoce, kdy tyto větší kulaté bylo to jediné, co se dalo sehnat. Nestárnoucí klasiku s pěkným dekorativním vzhledem představuje i klasický vánoční svícen. Pokud chcete být opravdu poctiví, můžete si vyrobit vlastní svícen podle jednoduchého návodu.

http://www.renegad.cz/ostatni/6582-vanocni-dekorace-klasicky-dreveny-svicen-7-led-diod-teple-bile.html

4.    Úsporné, ale pohádkově krásné LED pásky

Jemné dekorativní osvětlení v podobě LED pásků má mnoho využití. Okolo oken, pro umístění na keře, na rám střechy, na spodní a vrchní stěnu v domě, okolo vánočního stolu. Když si pořídíte pás s LED osvětlením, můžete s ním doladit případné nedostatky v dekoraci v místech, kde to méně svítí. Pozor si dejte na přeplácanost. Při kombinování několika druhů světelných dekorací si vyzkoušejte, jak k sobě ladí.

5.    Svítící sněhové vločky

Každá je jiná, ale přesto jsou všechny dokonalé. Takové jsou sněhové vločky a s jejich svítící variantou získáte jemnou a nenásilnou dekoraci působící zimní čarovnou atmosférou. Zvolit si můžete závěs z malinkých

6.    Nejkrásnější světla na vánoční stromeček

Vrcholem celých vánočních svátků je Štědrý den. Zdobení stromečku má dlouholetou tradici a v moderní době se jedná o nasvícené umělecké dílo. Světla na stromeček by měla mít zelenou či tmavou šňůru, která nebude vidět. Musí být také dostatečně dlouhá podle toho, jak velký stromek si chcete pořídit. Kombinovat můžete samozřejmě barevné, blikající svítící řetězy s dalšími dekoracemi.

Tip: Během zdobení stromečku přes den nechte nainstalovaná světýlka zhasnutá a rozsviťte je, když budete s dětmi přicházet k nadílce od Ježíška. Zabalené dárky i samotná světýlka vykouzlí rozzářená dětská očka.

https://pixabay.com/cs/v%C3%A1noce-v%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD-stromek-sv%C3%A1tek-1044474/

7.    Svítící rampouchy pro venkovní výzdobu

Letošním hitem je rozhodně efektní zdobení venkovních částí domu a zahrady svítícími dekoracemi s přirozenými motivy. Sem patří i svítící rampouchy, které navíc vypadají dobře i na světle a zdálky mohou vypadat jako skutečné přírodní kouzlo.

http://www.renegad.cz/rampouchy/6601-vanocni-osvetleni-dekorativni-led-osvetleni-rampouchy.html

8.    Světelné koule

Letošní rok bude plný drobných světýlek, svítících LED pásů a malých žároviček. To ale v žádném případě neznamená, že zmizí dominantnější zářící body. Pořádné svítící koule se hodí nejen na stromeček, ale i pro ozvláštnění venkovních dekorací. Umě udělané zaplétané koule do interiéru můžete využít jako estetickou dekoraci klidně i po celý rok.

https://pixabay.com/cs/sv%C4%9Btlo-v%C3%A1noce-osv%C4%9Btlen%C3%AD-v%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD-640769/

9.    Vánoční svítící závěsy

Ideální do okna, na balkon či na pergolu. Svítící závěs je aktuálním hitem pro milovníky pohádkové a romantické atmosféry. Jemné žárovičky vzájemně propletené do splývavého řetězu si zamilujete na první pohled. Podle místa využití vybírejte velikost, styl a barvu.

10.                  Venkovní i vnitřní vánoční osvětlení ve tvaru hvězdy

Hvězda prolétající nad Betlémem patří mezi oblíbená vánoční znamení. Je proto každoročním trendem ve vánoční výzdobě a jejím zařazením mezi všechna další světýlka rozhodně nic nezkazíte, spíše naopak. Svítící hvězdy vypadají nádherně v teplé žluté barvě