Na co si dát pozor při pořizování nábytku do koupelny?

Mnoho lidí nepovažuje koupelnu za klíčovou místnost v domě. Zkrátka a dobře. Dle prostorových možností vybere vanu, sprchový kout, umyvadlo, vodovodní baterie, zrcadlo a vysokou koupelnovou skříňku. Jenže to nestačí. Nutností je soulad designu pokoje s vybavením. Klíčovou roli hraje materiál jednotlivých prvků.

Nezáleží jen na vzhledu

Na úvod si přiblížíme materiál, ze kterého jsou vyrobeny koupelnové skříňky a další vybavení. Pokud dáte přednost biodesce, počítejte s rozměrovou stálostí. Její povrch se podobá dýze, ale biodeska je vyrobená z tří vrstev, jež jsou na sebe nalepeny. Velmi často se setkáte s MDF, kvalitní dřevovláknitou deskou, která je nejpopulárnější hned po dřevu. Klasiku zastupuje laminová deska. Je napuštěna syntetickou pryskyřicí, proto ohromí tvrdostí. Nároční uživatelé si zamilují technistone, konglomerovaný kámen. Své využití má jako obklad, dlažba i koupelnový nábytek. K posledním trendům patří koupelnové sestavy z materiálu jménem corian.

Rozměry hrají prim

Jako první si uvědomte, kolik vás žije v domácnosti. Máte menší koupelnu a hodně uživatelů? Postačí jen zrcadlová skříňka do koupelny. Jiné druhy vybavení by se tam stejně nevešly, a navíc by se na ně zbytečně cákalo vodou. Pokud si koupíte obyčejné produkty bez vhodného ošetření, brzy vše vyhodíte. Lidé často vybírají koupelnové sestavy bezhlavě, jen podle vzhledu. Úspěch zaručí jen správné měření. Dejte si pozor na rozměry umyvadlové skříňky. Její rozměry mohou být uváděny s umyvadlem anebo bez něj.

Moderní design

Prodejci dnes nabízejí nádherný koupelnový nábytek. V poslední době jsou na výsluní bílé sestavy, protože ke všemu ladí a místnost opticky zvětší. Luxus představuje masivní vybavení, ale také je cenově někde jinde. Velkou pozornost věnujte kování a nekupujte ostré hrany a hroty. Nožičky by měly být odolné proti rzi. V neposlední řadě se zaměřte na prosklení a LED osvětlení.