Připravte se na maturitu a přijímačky z matiky zodpovědně

Maturita z matematiky letos sice ještě povinná není, ale mnohdy se pro ni rozhodnou i ti, kteří v ní zrovna dvakrát neexcelují. Co si budeme povídat, napsat jeden matematický test je pro spoustu studentů přijatelnější než se pokoušet o maturitu z angličtiny, která se skládá z několika částí. Na matiku se navíc dá velmi dobře připravit. Stačí trocha snahy a píle.

Maturita z matematiky není těžká. Důležité je správně odhadnout své schopnosti. Každý student by si měl sám, pokud to s nimi neudělá učitelka ve škole, projít vzorové testy či maturitu z minulých let. Pokud v několika z nich uspěje, nemá se čeho bát. V opačném případě si stačí najít na těch pár měsíců, které do maturity zbývají, doučování. Společnými silami s někým, kdo příklady dokáže vysvětlit, se to dá bez problémů zvládnout.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Jasně, jsou děti, které se na přijímačky ani maturitu připravovat nemusí. Zodpovědná příprava k přijímacím zkouškám a k maturitě ale není ničím, za co by bylo třeba se stydět. Naopak je chvályhodné se připravit. Člověk pak ví, co má čekat, navíc jde k náročné životní zkoušce s daleko větším klidem. Doučování něco stojí, ale co je horší? Přijít o pár stovek či tisícovek, nebo neudělat maturitu a nedostat se na vysokou školu?

Doučuje se všude

Na některých školách fungují přímo nepovinné předměty nebo kroužky pro přípravu k maturitě či přijímacím zkouškám. Někde ale nic takového nemají a pak je třeba snažit se samostatně. V každém větším městě se nachází nějaká firma či agentura nabízející doučování. Pro doučování matematiky Ostrava lze kontaktovat například osvědčený tým 2+2 školy matematiky. Tam děti připravují přímo k přijímacím zkouškám či maturitě z matematiky zadávané CERMATem. Můžete ale zvolit i alternativní cestu a sehnat si soukromé doučování Ostrava. Vždycky si nezapomeňte vyžádat reference od předchozích spokojených studentů. Budou-li dobré, nemáte se čeho bát. Doučování matematiky může jenom prospět.

Be Sociable, Share!