Výběr vhodných dveří není jen estetickou záležitostí

Při stavbě nebo rekonstrukci domu budete mimo jiné řešit optimální výběr dveří. Exteriérových i interiérových. A vězte, že vám trh má co nabídnout.

Dveře jako brána do vašeho království

Od vstupních dveří, případně balkónových dveří jistě očekáváte určité vlastnosti. Bezpečnost, izolaci, pěkný vzhled. Můžete volit mezi plastovými, dřevěnými, hliníkovými i dřevohliníkovými tak, aby báječně korespondovaly s okny.

Výroba plastových dveří odpovídá nejnovějším technologiím. Používají se pětikomorové plastové profily, díky nimž poskytují efektivní izolaci, bezpečnost odolnost vůči vnějším vlivům.

Dřevěné dveře vždy představovaly klasiku, která nezklame. Jde však o přírodní materiál. Ten je sám o sobě náchylnější k poškození vlivem teploty a vlhkosti. V současné době je ale dřevo hloubkově impregnováno, což zajistí jeho dlouhodobou životnost a bezchybný vhled.

Hliníkové dveře, to je spojení luxusu a praktičnosti. Hliník je pevný materiál, vydrží mnoho. Hliníkové dveře je proto vhodné umístit tam, kde je zvýšená frekvence jejich užívání. Báječné izolační schopnosti jsou samozřejmostí. Chcete-li ještě něco navíc, zvolte kombinaci hliníku a dřeva. Dřevohliníkové dveře v sobě snoubí atributy obou materiálů.

Posuvné dveře představují trendy alternativu

Zašupovací dveře najdou své místo v interiéru, ale třeba i jako vstup na balkón či terasu. Jejich hlavním atributem je úspora místa. Nijak nezasahují do prostoru, navíc je manipulace s nimi víc než jednoduchá. Celoprosklené dveře zajistí v interiéru dostatek světla, působí elegantně, přitom decentně. Zachovávají si i optimální izolační vlastnosti.

Nemusíte volit mezi funkčností a vzhledem. Vstupní, terasové či balkónové dveře mohou splňovat veškerá vaše očekávání. Stačí sdělit vaše představy odborníkům. V JIS vám pomohou vybrat optimální dveře i dveřní kování, zrealizují montáž. Výrobci dveří s 25letou zkušeností vsází na kvalitu a individuální přístup.