Netradiční způsoby, jak pečovat o váš bazén?

Hledáte způsoby, jak pečovat o bazén originálním způsobem. Pak jsme si pro vás připravili dvojici tipů, jak tohoto cíle můžete dosáhnout.

Proč se spoléhat na tradiční přípravky, když na to můžete jít originálně? I o bazén totiž můžete pečovat jinak, než většina výrobců doporučuje. A v tomto článku vám ukážeme, jak na to.

Zastřešení bazénu

Přístup můžete změnit už při samotném budování bazénu. Pokud se chcete koupat po celý rok, nebo jen potřebujete zabránit nečistotám v samovolnému napadání do vody, zastřešte váš bazén. Jak už bylo řečeno, zastřešení sníží počet nečistot v podobě hmyzu či listí. Má ale celou řadu dalších benefitů:

  • můžete se koupat v dešti i za chladného počasí,
  • pokud si nainstalujete tepelnou sondu (někdy také nazývaná ph sonda), prodloužíte si sezónu o několik měsíců,
  • zamezí pádu dětí a domácích mazlíčků – zvyšuje bezpečnost při koupání,
  • zkrášlí nejen bazén, ale i celé okolí.

Vysavač pro bazény

Jít do vody s klasickým elektrickým vysavačem není dobrý nápad. V lepším případě byste zničili samotné zařízení, v horším ukončili svůj život. Naštěstí ale existuje řešení. Bazénový vysavač se postará o dokonalé a pohodlné vyčištění všech koutů bazénu. Některé vysavače jsou dokonce automatické, takže se o tuto práci sami postarají. I manuální vám ale ušetří spoustu času.

Při výběru vysavače se zaměřte především na jeho výkon. Máte-li doma menší bazén, nemá smysl pořizovat bestii s obrovským výkonem. Často vám postačí jednoduchý vysavač, který dokonale splní veškeré vaše požadavky. A také při jeho nákupu výrazně ušetříte.

Vsadit na klasiku?

Způsobů, jak se netradičně starat o bazénovou vodu, příliš mnoho není. Chlorová i bezchlórová bazénová chemie tak rozhodně není špatnou volbou. Pokud k tomu pořídíte dostatečně výkonnou filtraci a dobré dávkovací čerpadlo, máte o kvalitní vodu v bazénu postaráno. Běžně dostupné přípravky navíc pořídíte za přijatelnou cenu.