Výběr dětských zimních bot není věda. Jak na to?

Vybrat dětské zimní boty není zas tak obtížné. Stačí si pohlídat několik základních parametrů a vaše dítě se bude cítit jako v bavlnce.

Není možné se spoléhat na to, že každý rok bude mírná zima. Letos nám příroda ukázala, že i v Česku nás pořád dokáže skřípnout a zmrazit nám naše plány. Myslete i na vaše děti a pořiďte jim kvalitní dětské zimní boty.

Kvalitní povrchová úprava

U dětských zimních bot je naprosto nezbytné, aby poskytoval svému nositeli dostatek tepla. Hledejte proto takové boty, které jsou dobře zateplené. O to se postarají dětské zimní boty s fleecovou podšívkou, ale také některé syntetické výstelky. Tyto materiály přitom mohou mít kožíšek s dlouhým chlupem, ale také nemusí. V obou případech přitom jde o dobrou alternativu, která umí izolovat teplo. Dobrým příkladem jsou například dětské sněhule. Ty nesází na hustý kožich, ale na hladkou podšívku. Přitom jsou stejně účinné.

Při výběru nezapomínejte ani na stáří dítěte. Pokud kupujete boty pro malé dítě, volte raději měkčí podrážku. U starších už se nemusíte bát tvrdší podrážky. U tvrdých podrážek ale nezapomínejte na ergonomii, která by měla kopírovat přirozený tvar nohy. Neméně důležitá je také velikost. Nejlepší bude, když nohu změříte přímo v obchodě. Dobrý prodejce totiž má na prodejně speciální metr, s nímž může jednoduše určit ideální velikost boty.

Prodyšnost a nepromokavost

Se zimním obdobím není spojen jen nepříjemný chlad a sníh. Při zimních radovánkách vaše ratolesti snadno promoknou. Proto vybírejte jen takové boty, které nedovolí vodě dostat se až k chodidlu. Nepromokavé dětské zimní boty jsou zpravidla ošetřeny nátěrem. Pokud ale chcete ochranu ještě více zvýšit, můžete sáhnout například po impregnaci.

Boty by neměly být jen nepromokavé, ale také prodyšné. Uvnitř teplé boty se totiž hromadí pára. A když nemá kam unikat, zůstane v botě a vytvoří tam nepříjemnou vrstvu potu. Jestliže tato vrstva promrzne, může se vaše dítě nachladit a zbytečně onemocnět.