Už jste se rozhodli, z jakého materiálu si pořídíte šatní skříň?

Už jste vše změřili, rozhodli jste se zda se zrcadlem nebo bez, vybrali jste systém vnitřního uspořádání, tyč na ramínka i způsob zavírání dveří? Tak to stojíte před poslední otázkou znějící: jaký materiál je pro moji skříň ten nejvhodnější? V našem článku najdete stručný přehled dostupných materiálů a jejich charakteristických vlastností.

Lamino

Šatní skříně z lamina potěší především příznivou cenou. Mezi jeho další přednosti patří veliká variabilita. Lamino je bez nadsázky nábytkovým chameleonem, který se dokáže přizpůsobit téměř jakékoliv představě. Skříně z něj se vyrábějí ve spoustě barevných provedeních a dezénech. Navíc je lamino nenáročné na údržbu a vyžaduje minimální nároky na úklid a čištění. K tomu všemu je pevné a odolné, a proto patří mezi nejoblíbenější skříňové materiály.

Masiv

Masiv je nestárnoucí klasika na trhu nábytku obecně. Není proto divu, že i dnes má své zaryté příznivce, kteří na něj nedají dopustit za žádných okolností. Pro někoho je přítomnost přírodního dřeva v domácnosti absolutně prioritní, a neřeší proto vysokou pořizovací cenu a náročnější údržbu. Výhody jsou však jasné. Však si to představte. Krásná a kvalitní šatní skříň s posuvnými dveřmi na míru vykouzlí z vaší ložnice místo plné dobré nálady, příjemné vůně a přírodní energie.

Folie

Ještě jste o nich neslyšeli? Tak to urychleně napravíme, ale určitě je znáte. Zjednodušeně řečeno se jedná o povrchovou úpravu nábytku tvořící maximálně lesklý a hladký povrch, který se perfektně udržuje. Na otření postačí standardní čisticí prostředky a saponáty. Mezi největší přednosti nábytkových folií patří neobyčejný design. Bílá šatní skříň, tak na té folie s potiskem vypadá opravdu skvostně. Vybírat můžete z různých dekorací a oblíbených florálních motivů.