Jak fungují SMS půjčky? Dostanu půjčku opravdu jen zasláním textové zprávy?

Po poslední novele zákona o finančních službách se s nebankovními půjčkami roztrhl pytel. Jedním z posledních trendů jsou P2P půjčky, které na speciálních platformách poskytují sami soukromníci. Nejrychlejším způsobem ovšem pořád zůstávají tzv. SMS půjčky.

Na začátek je třeba zmínit, že SMS půjčky slouží spíše jako rychlé půjčky před výplatou než velké úvěry dosahující statisíce.

A jak to celé funguje?

Nejdřív se budete muset zaregistrovat, při čemž vám dorazí na váš telefon kód pro ověření. I u SMS půjček je třeba splnit některá kritéria, jako je být občanem České republiky a doložit své příjmy prostřednictvím bankovního účtu. Vše se ale odehrává online, a pokud žádost o půjčku nedokončíte, nebo nebudete něčemu rozumět, na telefonu vám bude k dispozici asistence, která vám osvětlí i ty nejpalčivější otázky ohledně případných poplatků. Veškeré podmínky ohledně rychlých půjček jsou napsané na uživatelsky přívětivém webu, takže se vám nemůže stát, že byste přehlédli důležitý fakt, který by vás dostal do potíží. Už v tomto momentě mají SMS půjčky výhodu oproti bankám, kterým musíte neustále něco dokládat a schválení potrvá týdny. Navíc se vám místo vysvětlení dostaví spíše mlžení názvů jednotlivých poplatků.

Jednou z nepochybných výhod je obdržení rychlé půjčky zdarma. Tedy jako kdyby vám půjčil kamarád bez úroků. Na této půjčce si vás poskytovatel otestuje, zda jste ji splatíte včas a poté o každou další půjčku zažádáte prostřednictvím SMS a poskytovatel peníze odešle ten samý den. SMS půjčky se tedy výborně hodí, pokud vám nastane nepříjemná situace, která si žádá výdaj ihned, neb vám chybí před výplatou.

Finanční hodnoty

Co se týče finančních ukazatelů, půjčka začíná na 8 000 Kč a můžete si půjčit až do 20 000 Kč. Úrok čítá 15 %, nicméně pokud se vám stane, že částku do měsíce nestihnete splatit, za drobný poplatek můžete tuto dobu prodloužit až o dalších 30 dní.

Doufáme, že jsme vás dostatečně přesvědčili, že SMS půjčky nepředstavují lichvařinu. Vždy je ale třeba si důkladně přečíst podmínky, ne každý poskytovatel je například benevolentní k odložení splátky.