Krokodýlí ZOO Protivín, aneb cesta do pravěku pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kam vzít děti v létě na výlet? Chcete jim dopřát opravdu zajímavý zážitek, při kterém se navíc dozví spoustu zajímavých informací? Vezměte je na cestu do pravěku, kterou s nimi můžete prožít v Krokodýlí ZOO v Protivíně!

Pokud si přejete vidět opravdu zajímavá zvířata, která planetu Zemi obývala již v dobách, kdy po ní chodili dinosauři, navštivte krokodýlí ZOO v Protivíně. Vydejte se na cestu do pravěku a objevte tajemství těchto úžasných tvorů.

Krokodýlí ZOO Protivín

Krokodýlí ZOO Protivín není jen obyčejnou ZOO. Vše začalo ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, kde současný majitel, pan Procházka, získal první zkušenosti s chovem krokodýlů. V roce 1996 si zřídil vlastní chov a o několik let později se mu dokonce podařil odchov kriticky ohroženého krokodýla kubánského. V roce 2008 pak byla otevřena krokodýlí ZOO v Protivíně.

Krokodýlí ZOO v Protivíně rozhodně není jen obyčejnou ZOO. Jejím cílem je vystavovat všech 23 recentních druhů krokodýlů. Protivínská ZOO se také účastní 3 záchranných programů a snahou je poskytnout zdejším zvířatům ideální podmínky.

Prvenství a zajímavosti krokodýlí ZOO

Krokodýlí ZOO Protivín se může pochlubit světovým prvenstvím. Podařilo se zde totiž jako v jediné ZOO na světě rozmnožit kriticky ohrožené gaviály indické mimo tropy. V květnu se zde vylíhlo celkem 14 zdravých mláďat. Návštěvníci zde také mohou vidět světovou raritu – bílou samici gaviála sundského.

Zejména pro školy pak ZOO připravila novou expozici. Návštěvníci se zde mohou těšit na expozici žijících fosilií, prohlédnout si lebky a kostry savců, plazů i ptáků, ale také zdejší mláďata včetně líhní s vajíčky.

Uvažujete tedy o skutečně zajímavém výletě, který vás seznámí s živočichy z pravěku? Navštivte krokodýlí ZOO v Protivíně. Více informací naleznete na www.krokodylizoo.cz.