Jak léčit křečové žíly doma

V časných stadiích toto onemocnění nezpůsobuje vážné potíže. To je důvod, proč pacienti berou křečové žíly na lehkou váhu, vnímají tento problém pouze jako vadu vzhledu. Ale mělo by být zřejmé, že mohou nastat komplikace:

  • anémie;
  • trofické vředy;
  • trombóza.

Kromě toho, zánětlivý proces, který doprovází deformace žíly v důsledku aktivního života patogenů, se může přelít do podkožní tkáně. Pak dochází ke hnisání. Zároveň při léčbě křečových žil doma je doporučován dohled příslušného lékaře. Hospitalizace je nutná, pokud jsou křečové žíly v pozdním stadiu, nebo se jedná o přímé ohrožení života pacienta. Příkladem toho je trombóza.

krecove-zily-lecba

Účinné léčebné metody křečových žil

Existují různé metody, aby se upravila nemoc křečových žil a významně se zlepšil celkový stav pacienta. Patří mezi ně, v první řadě, farmakoterapie. Je založena na použití protizánětlivé, analgetické, trombolytiky a jiných léků. Forma použití – tablety, gely a masti.

Rozhodnout se pro ten či onen prostředek by mělo být pouze po konzultaci s lékařem, protože se musí vzít v úvahu zvláštní rysy choroby v konkrétním případě.

Důležitou roli zde hraje provádění (pravidelný kurz) speciálního cvičení na pomoc vypořádat se stagnací krve v dolních končetinách.

Velkou roli při tomto onemocnění hraje strava. Měly by se upřednostnit výrobky, které mají schopnost ředit krev (např. rajčatový džus), a jsou bohaté na vlákninu (zelenina, ovoce, obiloviny). Je třeba pít bylinné čaje a využít další „lidové“ způsoby léčby.

Přírodní recept na křečové žíly

K přípravě receptu budete potřebovat následující suroviny:

1/2 sklenice (1 dcl) nastrouhané mrkve

2 polévkové lžíce aloe vera gelu

1/4 sklenice (0,5 dcl) jablečného octa

1/4 sklenice (0,5 dcl) vody

Postup

Podle velikosti postižené plochy pokožky můžete upravit množství jednotlivých surovin při zachování výše uvedeného poměru. Vložte všechny suroviny do mixéru a mixujte, dokud nezískáte homogenní směs. Poté směs naneste na pokožku postiženou křečovými žilami. Překryjte gázou nebo látkou a nechte působit 30 minut. Během působení si zvedněte nohy do vyšší polohy, aby to mělo ještě lepší účinek.

Na konci si nohy umyjte ve vlažné vodě a vysušte.

Kúru opakujte každý den až do vymizení nebo zlepšení stavu křečových žil.