Batoh pro dítě by měl být hlavně maximálně kvalitní

Bolení za krkem nebo v kříží zažívá jednou za čas každý z nás. Občas se takovéto projevy mohou objevit i u menších dětí, nicméně nemělo by se jednat o nic pravidelného. Když se však tento druh potíží projevuje příliš často, je dost možné, že na tom má podíl i špatně zvolená školní brašna.

Brašna musí dítěti dokonale sedět

Hodně lidí si stále myslí, že školní batohy lze bez následků kupovat třeba i u stánkařů. Vždyť je nabízejí tak levně. Nejedná se však o dobrý nápad, jelikož většinou jde o nekvalitní zboží, jehož koupí můžete svému dítku hodně přitížit, zvláště, pokud se teprve chystá poprvé usednout do školních lavic.

Kvalitní školní aktovka pro prvňáčka by měla být maximálně vyvážená, respektive dostatečně ergonomická. Ze zdravotního hlediska totiž není vhodné, aby malé dítě na zádech tahalo velkou zátěž. Může mu to začít deformovat páteř, což samozřejmě následně vede k bolestem a dalším komplikacím.

Ergonomie je v tomto případě rovněž důležitá, a neplatí to pouze pro aktovky určené prvňáčkům, avšak i pro školní batohy pro 1. stupeň a školní batohy pro 2. stupeň. Brašna by měla dokonale kopírovat záda, a když se tak neděje, může v této oblasti docházet ke svalovým nerovnováhám a následně i k vychýlení páteře. Kvalitní školní batohy i aktovky můžete bez obav nakupovat například od české firmy STIL, které záleží na tom, aby záda vašich dětí byla v bezpečí.

Správné nošení

Někdy za potíže tohoto charakteru ovšem nemůže špatná volba batohu. Mnohé děti nosí své tašky vyloženě nezdravým způsobem, nejčastěji pouze na jednom rameni. Zatímco dospělý takovýto zlozvyk odnese „jenom“ vznikem bolesti, školákovi může jednostranná zátěž způsobit dokonce i skoliózu.

Je tedy potřeba nejen dbát na to, aby děti nosily vhodné tašky, ale zároveň je nosily i správným způsobem. Tento druh osvěty by neměl probíhat pouze ve školách. Daleko více záleží na rodičích. Správný přístup ve výchově vašim potomkům ušetří zbytečné potenciální zdravotní potíže.