Prodej kůže pro vaše tvořivé chvilky

Říká se, že brašnářství a další tvorba z kůže zažívá v současné době renesanci. Stále více lidí upřednostňuje kvalitu nad komerčně prodávanými doplňky, které se po nějaké době rozpadnou. Pokud i vy toužíte vyrobit si kožené pouzdro, opasek či boty svépomocí, stačí si pořídit pár důležitých věcí.

Kožený materiál je základ

V případě, že se šitím kožených výrobků teprve začínáte, měli byste začít s něčím jednodušším. Tím je zmiňované pouzdro nebo měšec na mince. V prvé řadě se seznamte s materiálem, z něhož budete vyrábět. Hovězí kůže prodej je to pravé, s čím se vám bude velmi dobře pracovat. Při jejím výběru věnujte pozornost výtěžnosti, která má dosahovat alespoň 85-95 %. Čím je procento výtěžnosti vyšší, tím větší plochu usně lze využít bez toho, aby se na ní objevovaly vady. Kůži vybírejte nebarvenou a měkčenou valchováním. Její tloušťka dosahuje 1,8-2,2 mm, tudíž je pro ruční práce jako dělaná.

Drobné vady jsou v pořádku

Musíme si uvědomit, že se jedná o materiál čistě přírodní produkce, a proto ponese drobné vady a nedostatky. Ty podtrhávají autenticitu použité kůže. Vznikají během jejího zpracování a přeměny na useň. Můžeme se setkat s trhlinkami, překlady a otisky skřipců. Ty se objevují pouze na okrajích.

Boty, které zvládne každý

Barefootová obuv je v poslední době čím dál oblíbenější, neboť dává chodidlu velkorysý prostor. Prsty se nemačkají, proto chůze v těchto botách je mnohem zdravější než v běžné obuvi. A přitom vyrobit si ji svépomocí není nic složitého. Podešve prodej vám dodá vše, co budete k její výrobě potřebovat. Řeč je o obuvnických plotnách o rozměru 30×25 cm, díky nimž si zhotovíte jeden pár podrážek. Úplně nejjednodušší jsou barefoot sandále, k nimž budete potřebovat ještě šňůrky nebo tkaničky. Jakmile budete mít vystřižené podrážky, stačí po jejich obvodu udělat dírky, jimiž protáhnete provázky a máte hotovo.