Jak poznat, že nosíte špatnou podprsenku

Máte někdy pocit, že vám podprsenka nesedí a necítíte se v ní dobře? Škrtí vás a tlačí a vy se nemůžete dočkat, až si ji vysvlečete? Pak nejspíš není vše v pořádku. Jaké chyby mohou stát v cestě vašemu dobrému pocitu?

Nevíte, jaké máte míry

Aby vám podprsenka skutečně dobře seděla, musíte změřit pořádně svůj obvod a znát velikost košíčků. U těch dochází k chybám nejčastěji. Jestliže máte pocit, že vaše prsa jsou malá, nemusí to nutně znamenat, že musíte nosit velikost A. Obvod a košíčky u podprsenky jsou jako spojené nádoby.

Vybíráte nejlevnější kousky

I do prádla se vyplatí investovat a nemělo by se odbývat. Formuluje vám horní část těla. Uplatňovat spíše kvalitu před kvantitou se zde určitě vyplatí.

Dáte na první dojem

U dámského prádla více než jinde platí „dvakrát měř a jednou řež“. Jestliže se vám v obchodě zalíbí dámská podprsenka kvůli tomu, jak vypadá, neznamená to ještě, že je opravdu pro vás vhodná. Vyzkoušejte ji a nechte si na to opravdu dost času.

Nepodceňujte údržbu

Krásné podprsenky se sytými barvami a nezničené vám vydrží mnohem déle, pokud se o ně budete řádně starat. Nejlepší je neprat je v pračce, která může změnit jejich tvar. Vyperte je raději v ruce, zejména pokud máte krajkové podprsenky nebo ve světlých barvách. Jestliže je v pračce prát musíte, použijte alespoň prací sáček a nižší teplotu. Tento kousek oblečení rozhodně není vhodný do sušičky.

Vaše tělo už není stejné, ale podprsenky ano

Jakmile zhubnete nebo naopak přiberete, jdete vyměnit šatník. Koupíte si nová trička, nebo džíny, aby vám to znovu slušelo. Stejně tak byste měli postupovat i v případě vašich podprsenek. Velikost prsou ovlivňuje věk, stres, těhotenství a kojení, antikoncepce a další. I když svou sexy puntíkatou podprsenku milujete, jestliže vám nesedí, musíte ji vyměnit za jinou. A možná ještě hezčí.