Chystáte se na rekonstrukci kuchyně? Dávejte si pozor na časté překážky

Málokterá jiná místnost si zasluhuje takovou pozornost, jako tomu je právě v případě kuchyně. Není se čemu divit, protože slouží nejen k naplnění základních lidských potřeb, ale také k socializaci s rodinou, přáteli i dalšími návštěvami. Určitě není radno podcenit ani tolik důležitou funkci v podobě úložné kapacity. Na co musíte myslet při vymýšlení ideálního řešení?

Rodinný dům

V současné době se setkáváme s neuvěřitelným množstvím klasických i atypických projektů, přičemž v případě rodinného domu se vyplatí vsadit spíše na společnost zaměřující se na návrhy i realizaci na míru. Každá kuchyně v těchto stavbách totiž disponuje úplně jinými rozměry, úhlem slunečního světla i samotným rozvržením.

S tím se sice pojí o trochu složitější vymýšlení, ale znatelným benefitem je možnost přizpůsobit si všechny jednotlivé detaily podle svých nejtajnějších přání. Láká vás provedení do L, chcete si dopřát ohromnou pracovní plochu s linkami sestavenými do U, nebo oceníte spíše elegantní ostrůvek uprostřed?

Klasický byt

Jedinci, kteří bydlí v panelovém bytě, musí brát v potaz jedno extrémně důležité kritérium. Tím není nic jiného než staré umakartové jádro. Jeho problémem je fakt, že propojuje kuchyni s koupelnou, tudíž bude celá rekonstrukce o něco složitější. Ideálním řešením je naplánovat si předělání rovnou obou místností, abyste šikovně využili rozdělané práce.

Přece jen bude nutné vymyslet i nainstalovat nové rozvody, nosnou zeď i další nepostradatelné součásti modernějšího bydlení. Pokud se do daného procesu vrhnete, velmi brzy si zajistíte mnohem větší komfort, lepší pocit a zároveň podstatně zvýšíte hodnotu svého majetku. Ať tak, či onak, i v této situaci se vám bude hodit ověřené kuchyňské studio pod vedením zkušených řemeslníků.

Podle vašich představ

Vsadíte-li na správné experty, dočkáte se nejen budování, nýbrž i pestré škály doplňkových služeb. Vše samozřejmě začíná návštěvou a zaměřením potřebných údajů. Následně se svěříte do péče bytového architekta, který vyslechne vaše přání, nabídne vám adekvátní řešení a společně vymyslíte budoucí vzhled své místnosti.

S tím se pojí i vytvoření kompletní projektové dokumentace a počítačový 3D návrh, na jehož základě si utvoříte jasnou představu o budoucí podobě svého domova. Po schválení přijde na řadu výroba veškerého nábytku i komponentů, stavební úpravy, instalace vybavení a finální úklid. Po celou dobu nebudete muset hnout ani prstem.

Nejdříve se vám však bude hodit pořádná porce inspirace, a tak navštivte internetové stránky pod výše vloženými odkazy. Prohlédněte si fotografie z předchozích prací daných profesionálů, přečtěte si základní informace a v případě zájmu použijte uvedené kontaktní údaje.