Šatní skříně se zrcadlem by neměly chybět v žádné ložnici

S úložnými prostory je někdy pořádný kříž, zvláště pokud nevlastníte zrovna obří ložnici. Poradíme vám, jak dokonale využít prostor, který máte k dispozici, a udržet si ve věcech pořádek. Samozřejmě stylově a elegantně.

V ložnici nesmíte mít stísněný pocit

Než se pustíme do výběru šatní skříně, připomeňme si, že ložnice je místnost, která by měla sloužit primárně k odpočinku. Nemůžeme si z ní proto udělat skladiště ani ji zcela zahltit nábytkem. Ložnice zkrátka musí působit útulně a přehledně. Pokud se do té vaší kromě dvoulůžka nic moc nevejde, vsaďte raději na jednolitou skříň podél jedné stěny, než abyste si pokoj obestavěli několika skříňkami a komodami. Bílá šatní skříň prostor opticky zvětší a nebude působit tak robustně.

Perfektní organizace je základem

Uložené věci musí mít ve skříni svůj systém, jinak budete každé ráno zoufale vyhazovat haldy oblečení ve snaze najít ten jeden kousek. Organizace je důležitá zvláště tehdy, jsou-li vaše police přeplněné. Dosáhneme jí výběrem skříně s odpovídajícím vnitřním uspořádáním: šatní tyče, koše na prádlo, držák na opasky, poličky a zásuvky. Mnoho obchodů dnes nabízí variabilní skříně, k nimž si můžete vnitřní vybavení dokoupit přesně podle vašich představ. Dobrý nápad je také pořízení úložných krabic, které můžete položit na velké šatní skříně, a získat tak nemálo místa navíc.

Stylové kousky do vaší ložnice

Vzhled skříně záleží pouze na vás a celkové koncepci vašeho interiéru. Ať už moderní, nebo klasičtější, skříň musí především ladit s ostatním nábytkem, stěnami a podlahou. V současnosti jsou v kurzu šatní skříně bílé, černé i přírodně zbarvené ze dřeva. Ze způsobů otevírání hrají prim šatní skříně s posuvnými dveřmi, což ještě více nahrává praktické organizaci prostoru. Nemusíte před nimi totiž nechávat volné místo. Posuvné dveře bývají často opatřeny zrcadlem, v němž pohodlně uvidíte celou postavu. To se bude při ranním plánování outfitu rozhodně hodit!