Přivítejte podzim v lázních

Začíná vám být doma zima? A v rámci energetických úspor netopíte na tolik stupňů, na něž jste zvyklí? Zahřejte se v lázních!

Lázeňské podzimní pobyty patří mezi ty nejoblíbenější a nejžádanější. Při procházkách lázeňskými kolonádami a parky návštěvníky lázní nesužuje horko a nemusí se na kolonádě tísnit s davy turistů. Zkrátka si mohou lázeňský pobyt plně vychutnat.

Na podzim jsou lázně nejkrásnější

Nehledě na to, že právě na podzim jsou české lázně nejkrásnější. Stromy v parcích září těmi vůbec nejkrásnějšími barvami. Teplé tóny hnědé, červené, zelené, žluté, oranžové a fialové dobře působí na psychiku. Proto se v podzimním lese či parku, obzvláště přeje-li nám počasí, cítíme tak dobře. Procházky podzimní přírodou doporučují i psychologové.

Lázeňské kolečko

Pobyt v lázních však není jen o procházkách, nýbrž také o slastných masážích, saunových rituálech, aromatických koupelích a zaslouženém odpočinku. Doporučujeme následující kolečko: zacvičte si (třeba ve fitness centru, nebo na procházce), zaplavte v bazénu (minimálně půl hodiny) a poté hurá do sauny. A po ochlazení se uložte na lehátku a odpočívejte. Chvilku nedělejte vůbec nic a pak se třeba začtěte do své oblíbené knihy. A až se začnete nudit, znovu si celé kolečko zopakujte. Nebo vyrazte na masáž, popřípadě jinou proceduru. Dokážete si představit, že byste takto strávili víkend? My tedy ano!

Kam vyrazit?

Podzimní pobyty najdete v portfoliu většiny lázeňských domů (ty sdružuje server spa.cz). Třídenní balíček (2 noci) s jednou procedurou a polopenzí tu přitom pořídíte za necelé tři tisíce korun. Pokud se však chcete opravdu hýčkat a do svého pobytu i o něco více investovat, doporučujeme vám třeba Lázně Bělohrad. Naprosto neodolatelný je třídenní podzimní balíček Spa rezortu Tree of Life. Těšit se můžete na částečnou masáž, marockou parní lázeň, neomezený budete mít také vstup do saunové zóny Organic & Garden Spa. Z tohoto rezortu budete nadšeni. Lákavý pobyt na zahřátí ale pro své klienty připravily i lázně Karlovy Vary. Zahřívací wellness pro vás má připravené třeba hotel LaFonte. A spousta dalších lázeňských domů, v nichž se o vás postarají jako o vlastní. S jedním problémem ale počítejte – nebude se vám chtít domů.