Zastřešení nemusí stát majlant

Kdo si chce vytvořit na zahradě hezké letní posezení, musí mimo jiné přemýšlet i nad zastřešením. To je možné realizovat mnoha způsoby, nicméně ne každý je cenově zajímavý. Naštěstí existují i možnosti, které nejsou drahé, a přitom jsou plně funkční.

Cena je dnes zásadní

V současné době lidé myslí hlavně na cenu. Všechno zdražuje a zahradní zastřešení není žádnou výjimkou.

Není však potřeba se poohlížet po vyloženě drahých řešeních typu pergola či altán. Existují i jiné, daleko levnější a v mnoha ohledech lepší možnosti. Jednou z těch nejpreferovanějších je party stan.

Jde o vysoce efektivní zastřešení, které může působit jako ochrana proti dešti, slunci i větru. I když pergoly na míru dokáží být vizuálně asi o dost působivější, party stany rozhodně v tomto ohledu nedělají ostudu. Dvojnásob to platí, když si zákazník zvolí barvu plachty, která dokáže dobře ladit s okolím. Pak i prostý stan může vypadat hodně k světu.

Odolnost zaručena

Stany rozhodně nejsou křehké. Jejich konstrukce se totiž vyrábí z hliníkových, potažmo ocelových profilů, což jsou hodně houževnaté materiály. Dokáží odolat vodnímu živlu i mechanickému poškození. Nelámou se ani při silnějším větru.

Nikde však není řečeno, že se nemůže působením přírodních sil stan převrhnout. Proto je nezbytné zastřešení vždy dostatečně pevně ukotvit, aby na takový scénář nikdy nedošlo.

Maximální kompaktnost

Klasický stan je možné bez potíží sbalit do kufru auta a odjet s ním na dovolenou. Jak jsou na tom v tomto ohledu party verze? Víceméně zde platí to samé. Hlavně menší modely jsou z logiky věci docela dobře skladné a je možné je uložit i do kufru osobního vozu.

Tento druh zastřešení se totiž nepoužívá pouze na zahradách či dvorcích, ale také jednorázově na různých výstavách a mítincích ve formě reklamního stánku, respektive prodejního stánku.