Hawai – navštivte ráj na zemi

Cestování patří mezi nejoblíbenější druhy relaxace. Někomu stačí odpočinek v tuzemsku, jiný prahne po poznání exotických míst. Skvělým tipem je dovolená na Hawaii. Tento úžasný stát náleží Spojeným státům americkým a leží v Tichém oceánu. Hlavní metropolí je dechberoucí Honolulu. Lze zmínit i další města, jako jsou East Honolulu, Pearl City, Hilo, Kailua. Pobřeží je dlouhé 1027 km a nejvyšší vrchol státu se nazývá Mauna Kea.

Pár slov o historii a geografii

Půvaby Havajských ostrovů objevili jako první Polynésané, Evropané se o nich dozvěděli díky Jamesi Cookovi v roce 1778. Během bojů o moc zde slavný mořeplavec zahynul. Největší ostrov, který vznikl splynutím dvou gigantických vulkánů, Mauna Kea a Mauna Loa, se jmenuje Hawai. Další klíčové ostrovy jsou Niihau, Kauai, Oahu, Lanai, Molokai, Maui, Kahoolawe. Žijí zde bílí Američané, Afroameričané, američtí indiáni, asijští Američané i pacifičtí ostrované. Patronem státu je svatý Jozef de Veuster, belgický katolický misionář. Navštívit Hawai je nezapomenutelný zážitek.

Ostrov Maui – šperk Tichého oceánu

Nutno podotknout, že je ostrov Maui považován za nejkrásnější na světě. Jmenuje se po domorodém bohu. Ukrývá unikátní písečné pláže, moře tyrkysové barvy, ale také vodopády a bambusové lesy. Kroky turistů vedou do města Lahaina a k nádherné pláži Hokuula. Nesmí vám uniknout koupání, potápění, výlety lodí či pozorování želv. Mezi lákadla patří prohlídka sopky Haleakala a jízda s ostrými zatáčkami po silnici Coastal Highway.

Poznejte Hawai!

Pokud milujete cestování anebo si jen o překrásných místech planety rádi počtete, mrkněte se na Mačky na cestách, Kinečka a Bajík na cestách po celém světě. Nadchnou vás zážitky z Havajských ostrovů a dalších přitažlivých míst zeměkoule. Možná vás upoutá svatba na Hawaii či jiné zajímavé články s fotografiemi.