Mandlová mouka: zdravá alternativa pro bezlepkové pečení

Bezlepková dieta se stává stále populárnější, a to nejen mezi lidmi trpícími celiakií. Lidé si uvědomují, jaké množství potravin obsahuje lepek a hledají zdravé alternativy. Jednou z těchto alternativ je mandlová mouka, která je vhodná nejen pro bezlepkovou dietu, ale také pro lidi, kteří chtějí snížit příjem obilovin.

Co je mandlová mouka?

Mandlová mouka je vyrobena z mletých mandlí. Mandle jsou ořechy, které jsou bohaté na zdravé tuky, bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály. Mandlová mouka je také bohatá na bílkoviny a vlákninu, ale obsahuje méně sacharidů než mouka z obilovin. Proto je vhodná pro lidi, kteří se snaží snížit příjem sacharidů.

Proč je mandlová mouka zdravá?

Mandlová mouka je zdravá z několika důvodů. Obsahuje zdravé tuky, které jsou důležité pro zdraví srdce. Také obsahuje bílkoviny, které jsou důležité pro růst a opravu tkání v těle. Vláknina v mandlové mouce pomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru a zlepšuje trávení.

Jak používat mandlovou mouku v kuchyni?

Mandlová mouka se může používat jako náhrada za mouku z obilovin při pečení. Je ale důležité si uvědomit, že nemá stejné vlastnosti jako mouka z obilovin. Mandlová mouka neobsahuje lepek, takže pečené výrobky z ní budou mít jinou konzistenci. Výrobky z mandlové mouky jsou obvykle křehčí a suchší než ty z mouky z obilovin.

Mandlová mouka se také používá při výrobě smoothie, jogurtů a dezertů. Může se také použít jako náhrada za strouhanku při obalování masových výrobků.

Kde koupit mandlovou mouku?

Mandlovou mouku lze koupit v obchodech se zdravou výživou nebo na internetu. Je důležité vybírat kvalitní mandlovou mouku, která neobsahuje žádné přidané látky.

Závěr

Mandlová mouka je zdravá alternativa pro bezlepkové pečení. Obsahuje zdravé tuky, bílkoviny a vlákninu a je vhodná pro lidi, kteří se snaží snížit příjem sacharidů. Mandlovou mouku lze použít jako náhradu za mouku z obilovin při pečení, při výrobě smoothie, jogurtů a dezertů, nebo jako náhradu za strouhanku při obalování masových výrobků.