Utěrky na okna i čištění sklenic. Jaké se používají v českých domácnostech?

Sháníte nový kuchyňský textil? Hledáte utěrky z kvalitního materiálu se zajímavými designy? Na webu najdete spoustu možností, jak vylepšit čistotu domova nebo kanceláře pomocí utěrky. Věděli jste, že existuje několik druhů utěrek a ubrousků? Jak najít tu správnou do Vaší kuchyně? To se můžete dozvědět v tomto článku. Pojďme se podívat, z jakých možností si můžete vybírat.

Jaké druhy utěrek můžeme najít?

Každý typ utěrky slouží k něčemu jinému. Například žena v domácnosti sáhne po kuchyňské utěrce. Matka po ekologické a zdravotník po dezinfekční. Jaké utěrky tedy existují?

  • Utěrky na okna

Tento druh utěrek je nejčastěji vyráběn z mikrovláken. Každá správná utěrka na okna by měla umět sundat veškerý prach a nezanechat přitom šmouhy. Najdete je v řádu pár stovek. Víte, jak správně umýt okna?

  • Utěrky na čištění sklenic

Pokud patříte například mezi příznivce dobrého vína, určitě víte, že kvalitní víno lze poznat několika způsoby. Mezi jeden z nich patří například stopa na samotné číši. Tu poznáte stěží, pokud se sklenice nebude lesknout. A od toho tu jsou utěrky z této kategorie. Ty jsou vyráběny bez vláken že 100% bavlny.

  • Dezinfekční utěrky

Jedná se o utěrky, které dezinfikují jak plochy, tak pokožku. Odstraňují viry a bakterie a zabraňují tak k jejich přenosu. Neobsahují alkohol, takže nevysušují ruce. Nazývat je také můžeme hygienickými utěrkami.

  • Kuchyňské utěrky

Kuchyňské utěrky by měly být savé a měli by umět odstranit všechny kuchyňské nečistoty. Používají se například k čištění trouby, digestoře nebo dlažby a nejčastěji se vyrábí z bavlny. Mezi alternativy patří například jednorázové vlhčené ubrousky.

  • Ekologické papírové utěrky

Říkáme jim také vlhčené ubrousky. Pokud jste šetrní k životnímu prostředí, můžete sáhnout po ekologických papírových utěrkách. Jedinou jejich nevýhodou je, že jsou jednorázové. Jsou ideální pro matky a neměli by chybět v žádné dámské kabelce. Najít je, ale můžeme ve více provedeních. Můžeme najít vlhčené ubrousky na nábytek, které bývají aromatizované, nebo právě kosmetické. U těch si můžete vybrat s alkoholem, nebo bez.

Věděli jste, že existují i luxusní utěrky? Od klasických se liší svým stylem.

100% len nebo kombinace len a bavlna. Říká se o nich, že jsou savé, pevné a velmi kvalitní. Pokud patříte mezi náročné uživatele, můžete sáhnout po luxusních utěrkách. Jejich cena není zas tak vysoká. Klasické bílé utěrky nepůsobí příliš dekorativně. Tím, čím se luxusní utěrky, ale doopravdy liší od těch klasických, je hlavně styl. Na webu můžete najít například italské vzory, které jsou v této kategorii velmi populární.

Objednejte si kuchyňský textil z pohodlí Vašeho domova.

Kuchyňský textil si můžete objednat z pohodlí svého domova. Web nabízí několik možností a spoustu e-shopů. Pokud máte cit pro styl a toužíte po utěrkách se zajímavým designem, na webu najdete skoro všechno. Chcete si například sladit kuchyň a chcete utěrky, zástěry i chňapky v jedné barvě? Není problém. Buďte kreativní!

Hledáte i jiný kuchyňský textil?

Do kategorie kuchyňského textilu můžeme zařídit: utěrky a ubrousky nebo ubrusy či podsedáky na židli. Také sem patří zástěry a chňapky. Nevíte, jak si vybrat správný ubrus? Typy ubrusů můžete najít podle typu stolu. Kuchyňské zástěry můžete najít se zábavními a vtipnými motivy, i konvenčními. Ať už patříte mezi vášnivé kuchaře nebo ne, kuchyň by měla být příjemným místem v domácnosti. Věděli jste, že červená barva podporuje chuť k jídlu?

Teď už víte, že každý typ utěrky má svůj úděl a každý se používá k něčemu jinému. Doufáme, že jsme Vám trochu zlepšili přehled a věříme, že si najdete to pravé.

Jaké typy utěrek používáte Vy? Napište nám do komentáře.