Trápí vás pásový opar, nebo polyneuropatie? Pomohou vám magnetické přístroje

Pásový opar je kožní infekční onemocnění projevující se bolestivou vyrážkou. Polyneuropatie zase představuje poruchy periferních nervů, kvůli čemuž potom dochází k brnění a pálení dolních končetin, svalovým slabostem a snížené citlivosti. V následujících řádcích vám však představíme způsob, jak se těchto zdravotních problémů zbavit.

Pásový opar

Pásový opar způsobuje stejný virus jako plané neštovice a zpravidla se objevuje u osob (především u žen) nad padesát let. Pásový opar bývá následkem oslabené imunity vnějšími i vnitřními faktory. Vnějšími faktory mohou být stres, fyzická námaha, ale i sluneční paprsky, kdežto těmi vnitřními jsou špatná funkce imunitního systému či různá onemocnění.

Pásový opar poznáte snadno. Objeví se shluk drobných puchýřků, přičemž postižená oblast je podrážděná a zarudlá. Většinou se vyrážka vyseje na hrudníku, břiše, ale i zádech, obličeji či končetinách.

Jak probíhá léčba pásového oparu? Většinou jsou podávána antivirotika. Zarudlá pokožka se natírá protizánětlivými mastmi, navíc je nezbytné organismu doplnit vitamíny. Důležitý je také klidový režim. Další způsob, jak na pásový opar, je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie pomocí přístroje Biomag. Léčení pásového oparu je díky elektromagnetickým pulsům rychlejší a efektivnější.

Polyneuropatie

Dále je velice častá polyneuropatie, při níž dochází k poškození periferních nervů. Opět polyneuropatie způsobují jak vnitřní, tak i vnější vlivy od zánětlivých a metabolických změn až po vitamíny a nutriční nedostatečnosti. Jak zastavit polyneuropatii? Způsobů je hned několik, ovšem některé nejsou tak účinné.

Nejčastějšími příčinami polyneuropatie jsou cukrovka, nadměrné pití alkoholu, nedostatečná výživa, fyzické zranění, poruchy kostní dřeně, autoimunitní stavy a podobně. Ptáte se, co je polyneuropatie a čím se projevuje? Především nepříjemným brněním, pálením a pícháním. Začnete mít nejistotu při chůzi, objeví se křeče ve svalech a mravenčení v končetinách.

Další otázkou je, jak léčit polyneuropatii. Stejně jako u pásového oparu se osvědčila magnetoterapie Biomag, kterou si může pacient aplikovat i v domácích podmínkách.

Magnetoterapeutické přístroje využívají také:

  • nemocnice,
  • lázně,
  • rehabilitační centra,
  • domovy pro seniory,
  • sportovní kluby
  • a ordinace praktických lékařů.

Dokonce vznikly výzkumy, které potvrzují účinnost magnetoterapie Biomag.