Ametyst: Kámen jako pastva pro oko i blaho těla. Jakou má opravdu moc?

Na první pohled je jeho „moc“ jasná – zaujme a potěší naše oči a jako šperk rozhodně umí zalichotit. A není sám. Říše polodrahokamů je velmi rozmanitá a bohatá. I jejich využití je různé. Vybroušené do pravidelných tvarů se stávají skvostnou ozdobou. Jednoduchou a přitom elegantní. Nádherně vás ozdobí a doplní pro volný čas i do společnosti. Vybírat můžete nejen podle barvy, ale také podle jejich účinků… Dnes si „posvítíme“na ametyst!

Ano, opravdu – každý minerál má své charakteristické vlastnosti a ametyst rozhodně není výjimkou. Už dávné vyspělé civilizace využívaly kamenu pro svůj užitek, ať už jako šperky, amulety nebo posvátné kameny, ale nezůstaly oceňovány jen před dávnými staletími. Své místo a zaslouženou pozornost si našly také v období renesance, u nás například za vlády Rudolfa II., mimo jiné třeba při přípravě různých elixírů. Poté bohužel zájem o ně a jejich schopnosti upadá a zůstávají pouhým prostředkem ozdoby.


Pojďme se podívat na ametyst. Tušíte, jaké kvality v sobě ukrývá? Na pohled ho poznáte podle fialového zbarvení a právě tato jedinečná barva z něj činí nejen nádherný šperk, ale také silný duchovní kámen. Fialová je totiž barva korunní čakry a ametyst k ní má energeticky velmi blízko. Je to ochránce před agresí a násilím. Takže pokud se chystáte na nějaké místo, kde se obvykle necítíte dobře, přiberte si tento minerál s sebou. A nejlépe aby byl vidět! Pomocníkem je také pro auru – přitahuje duchovní energii, léčí případné díry a očišťuje.
Rozhodně se vám vyplatí o něj, stejně jako o každý jiný kámen, dobře pečovat. Doporučujeme, hned po zakoupení, očistit si ho od energií, které na něm na cestě k vám ulpěly. Možností je hned několik. Můžete ho na několik dní vrátit do přírody, na nějaké příjemné místo třeba na vaší zahrádce, ale klidně i do volné přírody, jen si musíte dobře zapamatovat nebo označit místo, kde ho zanecháte.

Další možností je, dokonce vybraný kámen zakopat přímo do země a opět ho tam několik dní nechat odpočívat. Přímo doma pro něj zase můžete udělat vodní lázeň z vlažné vody, dát ho na okno a nechat ho tam opět několik dní, neuškodí výměna vody. Do vody ho můžete uložit odpočívat také přes noc, což je praktické třeba v případě, kdy přes den nosíte ametystový náramek. Vy budete odpočívat v posteli, váš kámen ve vodě.
Jestli se vašemu kamínku dobře daří, poznáte podle jeho lesku a zdravé barvy.