Z jakých materiálů se vyrábí luxusní hodinky?

Hodinky se vyrábí především ze čtyř druhů materiálů, a to konkrétně z keramiky, titanu, nerezové oceli a oceli, kovu či různých slitin. Na trhu se poté setkáte nejčastěji s hodinkami z nerezové oceli, ovšem i ostatní materiály mají své přednosti, na které se v následujících řádcích zaměříme.

Pokud chcete na zápěstí nosit vskutku luxusní hodinky, měli byste si nechat na výběru záležet. Přece jen, nejedná se o levnou záležitost. Co si představíte pod pojmem luxusní hodinky? Přece Švýcarsko.

Keramika

Keramika je materiál, který není ani kov, ani polymer, ovšem známá je svou tvrdostí a hladkým povrchem. Keramické dámské i pánské hodinky jsou velmi odolné proti poškrábání a vysokým teplotám. Keramika se kombinuje většinou ještě s dalšími materiály, především s nerezovou ocelí.

Titan

Další variantou jsou pánské a dámské hodinky z titanu, který je třikrát pevnější než ocel, ale současně dvakrát lehčí. Uvedený materiál se používá pro výrobu šperků, neboť je pevný a dobře se nosí. Stejně tak není náchylný ke korozi, takže titanovým hodinkám nevadí pot, sůl, voda a kyseliny. V neposlední řadě vás nadchne, že titan je hypoalergenní.

Nerezová ocel

Odolává korozi, nevadí jí vlhkost a pot, vypadá elegantně. Přesně tak by se dala charakterizovat nerezová ocel, ze které se vyrábí nejen hodinky, ale také mnohé šperky. Luxusní značky hodinek používají nerezovou ocel 316L.

Ocel

Ocel, kov nebo mosaz. I takový materiál se používá na trhu s hodinkami. Pro luxusní modely sice uvedené materiály nejsou tím pravým ořechovým, ovšem materiály se vyznačují nízkou pořizovací cenou, což je vykoupeno také nižší kvalitou.

Hodinky mohou být investicí na několik dlouhý let, třeba se budou dokonce dědit z generace na generaci, a proto se vyplatí do nich vložit větší obnos peněz. Podívejte se na luxusní hodinky, které vás nadchnou designem i kvalitou zpracování.