Není váza jako váza: oživte své bydlení starožitnostmi

Jednotvárným interiérům jako přes kopírák už odzvonilo. Nebylo by fajn mít jinou skleničku, mísu na ovoce a vázu, než sousedka od vedle? Masová výroba nejmenovaných obchodů s nábytkem občas způsobí, že naše domácnosti vypadají jedna jako druhá. Možná je na čase se odlišit a porozhlédnout se někde jinde. Poradíme, kde hledat, a jak oživit interiér, vyjádřili svůj styl a přitom získali cenné kousky, co nemá doma každý.

Není přitom třeba chodit daleko a od základů překopat design celé domácnosti. Někdy stačí jen jeden detail, který rozbije univerzální šeď a při dotazu odkud kousek máte můžete odvyprávět celý jeho dlouhý příběh. 

Kde starožitné dekorace (ne)kupovat?

Bleší trhy jsou super a často tam najdete poklady za hubičku, ale ne vždy se dozvíte, odkud dekorace pochází, jaký je za ní příběh a v případě dražších značkových kousků nemáte jistotu originality.  Další možností jsou různé online aukce nebo bazary. Jenže každý, kdo někdy kupoval na internetu něco z druhé ruky ví, že někdy se důvěra nevyplácí a nikdy nemáte stoprocentní jistotu, že kupujete skutečně to, co je inzerováno. 

Zkuste kvalitní starožitnictví trochu jinak

Věděli jste, že existují online starožitnictví? Obrovskou výhodou je, že nakupujete od osvědčeného prodejce, který starožitnostem rozumí, často poskytují certifikát pravosti a mají spoustu informací o každé skleničce, míse, váze nebo jiné funkční dekoraci. Zároveň můžete nakupovat z pohodlí domova a nemusíte se přehrabovat v horách starého nádobí, abyste objevili poklad. 

Příkladem takového online starožitnictví je třeba AntikArt. Naším doporučením je například tato krásná zachovalá mísa značky keramiky Rosenthal, bez jediné vady a v oblíbené barvě. Vyniká kvalitou zpracování a spolehlivě rozzáří jakýkoliv interiér, hodí se zejména k jarnímu období. Stačí doplnit dekorativním polštářem ve stejné barvě a svěží avšak útulná atmosféra je zaručena. Na webu AntikArt.cz najdete také nádhernou minimalistickou vysokou vázu z míšeňského porcelánu. Váza ohromí kvalitou zpracování, funguje jako samostatná dekorace, na druhou stranu její čistá bílá barva dá vyniknout každé květině.

Kdo by sháněl něco trochu speciálního nebo třeba luxusní dárek, tomu určitě padne do oka tento luxusní set skleniček na víno ve spolupráci se značkou Versace, které zde seženete za bezkonkurenční cenu. Budou dokonalým doplňkem ve vitríně v obýváku nebo na speciální poličce, zároveň jsou však praktické, zejména pro speciální příležitosti. Neméně krásná je křišťálová sada skleniček například na aperitiv od stejné značky. Kromě nádobí zde najdete vše od oblečení, přes vzácné exotické předměty až po sběratelské hračky či obrazy známých umělců.