Dnes se už lidé příliš nehýbají, což mimo jiné vede k rozvoji obezity. Ta je nejen vysoce neatraktivní, avšak zároveň i nebezpečná. Zvláště, pokud jí trpíte delší dobu.
Ideálním způsobem, jak se něčeho takového zbavit, je začít pravidelně sportovat. Nepotřebujete k tomu nic extra, bohatě vám postačí třeba švihadlo nebo speciální lano na šplh.
Skákání přes švihadlo je extrémně efektivní
Abyste mohli efektivně hubnout, potřebujete hlavně aerobní trénink, tedy takový, během něhož se sice budete potit, ale vše bez potíží udýcháte. Klasicky proto lidé bojují s nadváhou za pomocí běhání, inline bruslení, plavání či cyklistiky. Ne každého však tyto sporty baví. Navíc minimálně cyklistika může lézt docela do peněz. A na běhání budete potřebovat vhodnou obuv, jež také není zrovna laciná.
Daleko levněji vás tak vyjde skákání přes švihadlo. Rozhodně se nejedná o žádnou dětskou hříčku, ale o dost namáhavé cvičení, které vám dá hlavně ze začátku pořádně zabrat. Na druhou stranu skákat stačí jen pár minut denně a máte vystaráno. Zároveň tak posílíte i dolní končetiny, což je rozhodně vítaný bonus. Švihadla nejsou vůbec drahá, naopak. I ta nejkvalitnější se dají pořídit za pár stovek.
Šplhání patří do tělocvičny
Chcete-li nejen ubrat na váze a zpevnit dolní část těla, ale zaměřit se i na vršek, vybodněte se na drahé posilovací stroje nebo činky. Bohatě vám postačí šplhání. Lana na šplh se vyrábějí z kvalitní juty, podobně jako například klasické rohože a rohožky, případně šňůry na prádlo.
Takovéto lano, není-li vyloženě opotřebováno, nemá šanci rupnout. Preventivně se však vždy před šplháním ubezpečte, že je lano v naprostém pořádku a nikde nejsou vidět třeba trhliny. Tento druh lana nikdy nepoužívejte pro lezení po skalách. Jednak je k tomuto účelu docela krátké, jednak se pro takový druh lezení používají úplně jiné provazy. Jutové lano je určeno primárně do tělocvičny.