Dovolená s pejskem nemusí být jen ve stanu

Milovníci čtyřnohých miláčků zajisté chápou, že spojení pejsků a dovolené nemusí být vždy jednoduché. Ne vždy je ale třeba shánět člověka na hlídání, zatímco vy odjedete za relaxem – jde to totiž i s pejskem.

Pejskové taky rádi relax

Pejskařům očividně nemusíme vysvětlovat úskalí vymýšlení každoroční dovolené. Pokud letíte k moři, nedá se samozřejmě svítit, váš chlupáč musí zůstat doma. Snad v tomto případě najdete člena rodiny, který nebude chtít letět s vámi a bude ho moci hlídat.

Všichni ale víme, že pohromadě (včetně pejska) si užijeme dovolenou mnohem více. Není potřeba nechávat nikoho doma – nejlepší odpočinek je stejně dovolená se psem. Kdo tvrdí opak, určitě to nikdy nezkusil. Velkou výhodou takové dovolené je spousta procházek a poznávání okolí, k nimž vás pejsek donutí.

Ubytování i pro čtyřnohé

Češi jsou pejskařský národ a mnoho majitelů ubytování si tento fakt uvědomuje. Nejedná se jen o nevábné motely, ale nejeden luxusní hotel je ochotný ubytovat i vaše miláčky. Situace v tomto směru je u nás tak otevřená, že si se psem můžete užít dokonce i ubytování na zámku.

Přirozeně je potřeba vybrat takový zámecký hotel, který má blízko do přírody a je obklopený spoustou výletů. V zemi s tak krásnou přírodou, jako je ta naše, tohle ovšem není vůbec žádný problém.

Víc nohou, víc relaxu

Speciálně vyškolení pracovníci takových míst zajisté splní vašim pejskům všechna přání – od dobrot až po nasměrování na pěkná místa v okolí, kde je toho tolik k očichání, že se váš miláček zblázní radostí. V dnešní době už není potřeba projíždět tištěné katalogy, nýbrž stačí zasednout k počítači a vhodná místa si jednoduše vyhledat.

Rezervace je klidně možná jen na víkendy, tudíž není třeba vyplýtvat na takový pobyt všechnu dovolenou a je možné ho podniknout v podstatě kdykoliv.