Léčivé účinky konopných mastí – nejlepší alternativa léčby kožních nemocí pomocí vhodně zvolené pečující kosmetiky

Běžné medicínské masti s kortikoidy pro vás nejsou to pravé, a proto se zajímáte, co všechno léčí konopná mast? V tomto článku se dozvíte, proč je pečující kosmetika s obsahem konopí tou správnou volbou v boji proti řadě kožních obtíží a na jaké projevy a nemoci ji lze aplikovat. Také vám hned v úvodu vysvětlíme, jak vybrat účinnou variantu produktu, abyste dosáhli maximálního účinku. A věděli jste vůbec, že konopí je neskutečné účinný lék?

Jak vybrat kvalitní produkt pečující kosmetiky?

V současné době je trh s konopnými přípravky doslova přehlcen. K dispozici jsou masti, krémy, oleje a řada dalších konopných produktů, na které si jen vzpomenete. Nicméně je důležité si ještě před nákupem řádně prostudovat složení daného výrobku, protože obsažené složky jsou rozhodujícím ukazatelem jeho kvality.

Jestliže má být mast či jiný přípravek účinný, tak musí obsahovat tzv. canabidiol. Je to látka, která je zastoupená v technickém konopí, a to konkrétně v zelených částech rostliny. Canabidiol je nezbytný pro příznivý a žádoucí účinek při léčbě. Obsahuje stopové množství THC, které je speciální odrůdy z ekologického zemědělství a neobsahuje žádné psychotropní látky.

Na českém a evropském trhu se ve velké míře objevují výrobky, které obsahují pouze olej z konopných semen. Ten je sice vhodný pro kosmetické použití, nicméně nemá blahodárný vliv a netiší bolestivé projevy. Proto vyhledávejte výrobky, které na obalu uvádějí „cannabisextract“.

4     zdravotní benefity, které vás potěší

Při různých nechtěných projevech na kůži můžete sáhnout po konopné masti. Vhodná pleťová a tělová kosmetika si poradí s řadou obtíží a projevů, které vás mohou pěkně potrápit.

  • Rychlá pomoc pro suchou pokožku

Máte často suché ruce a potřebujete přírodní zvlhčovač? Vyzkoušejte konopnou mast. Pravidelným promašťováním vám nebude kůže na rukou praskat ani v mrazivém počasí.

  • Zpomaluje stárnutí

Konopí má antioxidační účinky, které pomáhají v těle redukovat volné radikály. Tím značně zpomalí proces stárnutí pleti a především zmírní vrásky!

  • Hluboká hydratace

Mast nejen zvlhčuje, ale také se vstřebává hluboko do pórů, čímž dosáhnete dlouhodobého účinku. Na rozdíl od klasických pleťových krémů, které fungují jen na chvíli a povrchově, je konopí mnohem výhodnější pro trvalý efekt.

  • Léčba nepříjemných kožních stavů

Máte svědivou vyrážku, nepříjemné alergické projevy či plíseň? I na tyto dočasné obtíže vám může pomoci. Konopí má navíc i protizánětlivé účinky.

Tip: Podívejte se na rozhovor s Radovanem Hřibem o léčebném vlivu konopí v mnoha aspektech léčby.

Úporná lupénka a ekzémy mohou být minulostí

Pokud vám byly diagnostikovány kožní nemoci jako je akné, ekzém či lupénka, tak právě pro vás je konopná léčba ideální volbou. Vyhnete se tak kortikoidním přípravkům, které můžou mít neblahý vliv na váš metabolismus. Navíc se po vysazení těchto hormonálních mastí projevy často a opakovaně vrací.

Degenerativní autoimunitní onemocnění lupénky ztěžuje život projevy, jako jsou šupinatění kůže, zarudlost, svědění a bolestivost. Mast vám může s tlumením těchto projevů výrazně pomoci. Kvalitní produkt s obsahem THC vám navíc uleví od bolesti. Nenasycené mastné kyseliny, které výrobek zpravidla obsahuje, zklidní i zánět, který může nemoc doprovázet.

Důležitá je nejen správná volba léčivého přípravku, ale také pravidelnost v užívání. Pokud budete postižená místa poctivě a opakovaně mazat, s největší pravděpodobností se všech nežádoucích projevů kožních nemocí zbavíte.

Chcete-li vyzkoušet sílu konopí, podívejte se na další možné účinky a tipy na recept, jak si takový všelék vyrobit doma!

Nyní již víte, jak správně vybrat konopnou mast a na jaké kožní projevy ji můžete používat. Trpíte dočasnými alergiemi nebo jen chcete své pokožce dopřát něco speciálního? Máte chronické onemocnění, jako jsou ekzém a lupénka? Vyzkoušejte tento zázrak z konopí a napište nám, jaké s ním máte zkušenosti!

Be Sociable, Share!