NeoCube: O tento magnetický hlavolam se budete doma hádat

Hrajete si rádi? Potřebujete mít něco v ruce, když se díváte na televizi? Pak si pořiďte hlavolam, a to ne jen tak ledajaký. Zapomeňte na Rubikovu kostku i ježka v kleci. Hlavolamy 21. století jsou magnetické a potrápí jak vaši hlavu, tak prsty.

Mezi nejoblíbenější hlavolamy mezi dětmi i dospělými v současné době patří kouzelná krychle magnetů s názvem NeoCube. Jedná se o 218 magnetických kuliček o průměru 5 mm, které jsou ve výchozím stavu poskládané do tvaru krychle. Pak už je jen na vás, co s nimi uděláte.

Možnosti stavebnice NeoCube jsou nekonečné

NeoCube vlastně není hlavolam v pravém slova smyslu. Hračku by šlo nazvat také stavebnicí. Kuličky lze totiž skládat do všech možných tvarů. Můžete vytvářet zvířátka, šperky, jednoduché 2D tvary i náročné prostorové předměty. Stačí popustit uzdu fantazii nebo si najít nápady na internetu. Na vašem věku vůbec nezáleží, s magnety si vyhraje každý.

Hlavolam prospěje nejen vaší hlavě

Není pochyb, že magnetické kuličky NeoCube jsou perfektním procvičením mozku. Stavění různých objektů propojuje levou a pravou hemisféru, podporuje kreativitu. Pomáhá rozvíjet i jemnou motoriku prstů, ulevuje od stresu, podněcuje prostorovou představivost.

Tip: Vhodným dárkem je také puzzle pro děti

Dárek pro celou rodinu

S NeoCube si doma vyhrajete všichni. Vy třeba u televize na uklidnění, děti během odpoledne. Proto může být tahle kostka kulatých magnetů třeba moc pěkným rodinným dárkem k Vánocům. Čím více sad pořídíte, tím budou pochopitelně možnosti větší. A ještě jednu velkou výhodu tahle magnetická hračka má. Kuličky se téměř nikdy neztratí, protože kdykoliv spadnou, přichytí se k nejbližšímu feromagnetickému materiálu. Pozor byste měli dávat pouze v případě, že máte doma zvířata, k těm by se dostat neměly. Magnety také nepřikládejte k počítačům, mobilním telefonům, platebním kartám, audio i video nosičům a jiné elektronice.

One thought on “NeoCube: O tento magnetický hlavolam se budete doma hádat

Comments are closed.