Jaký materiál zvolit u přikrývky a polštáře pro pohodlné spaní?

Proč výběr přikrývky a polštáře neponechat náhodě je snad více než jasné. Jde o věci, které přímo ovlivňují náš spánek. Správným výběrem si vytvoříme pohodlné lůžko, kde bude hluboký a ozdravný spánek samozřejmostí. Na jaký materiál se zaměřit? A proč nejde jenom o to, jaký má polštář povrch?

Kvalitní materiál na povrchu

Hebkost a jemnost na dotek zajistí povlaky na polštářky. Samozřejmě je důležitý i samotný povrchový materiál na polštáři, ale díky povlečení se dostáváme do přímého kontaktu právě s ním a to, jaká látka je pod tím, nás už tolik nezajímá. Častou velikostí je povlak na polštářek 40 × 40 a vždy je velmi důležité zvolit správné rozměry. U větších velikostí se dá v případě potřeby přebytečný materiál zahnout, ale horší to je u příliš malých povlaků.

Povlak na polštář mikroflanel - vínová 40x40 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Povlak na polštář mikroflanel – vínová 40×40 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Nejen povrch, ale i výplň

Přikrývky a polštáře by měly mít pořádnou výplň. Ideální je volba přírodních materiálů, které bývají kombinovány s dalšími vlákny. Oblíbenou variantou je takzvané duté vlákno, která má dobré termoregulační schopnosti, je lehké a prodyšné. Ložní prádlo může být vyrobeno kombinací polyesteru a bavlny, kdy je zaručena absorpce přebytečné vlhkosti, pevnost, pružnost a dobrá výhřevnost. U přikrývek je možné vybírat z letních a zimních variant, ale zvolit můžete i celoroční pokrývku hodící se pro spaní v každém ročním období.

Bavlněné povlečení KRISTÝNA DUO EXCLUSIVE - černá, foto: RodinneBaleni.cz
Bavlněné povlečení KRISTÝNA DUO EXCLUSIVE – černá, foto: RodinneBaleni.cz

Pořádné ložní prádlo pro kvalitní spánek

Výsledná kvalita spánku se odvozuje od mnoha faktorů. Jednou z věcí, které hrají poměrně velkou roli je i to, jak dobře se nám spí v posteli. Příjemné lůžkoviny v prodyšném a měkkém povlečení zaručují klidný a regenerující spánek. Při výběru pamatujte i na to, zda jste alergik. U polštáře sledujte jeho velikost a tvrdost, kdy výběr konkrétního kusu záleží na osobních preferencích. Pro úspěšný nákup nových lůžkovin sledujte použitý materiál a snažte se dávat přednost bavlně. Přikrývka a polštář by měly naplno odpovídat vašim představám. O vzhled a příjemnost na dotek se už postará správně zvolené povlečení.