Holit se do hladka?

Chloupky jsou věc, kterou by ženy vůbec neměly mít. Akorát nás trápí a přidávají nám práci. Podívejme se teď spolu, jak se chloupků co nejlépe a nejšetrněji zbavit.

Pěna nebo gel?

Tuto otázku řeší asi většina z nás. Pěna na holení je levnější, než gel, ale opravdu je to výhodná koupě? Pravdou je, že pěny spotřebujete na jedno holení mnohem více, než gelu, který vám hodně napění. Z toho jasně vyplývá, že gel sice pořídíte za vyšší cenu, za to vám vydrží déle. Další výhodou gelu na holení je jeho šetrnost k pokožce a zdroj hydratace.

Zapomeňte na „jednorázovky“

Takzvané “jednorázovky“ jsou zlo hlavně pro citlivou pokožku se sklony k podráždění. Navíc se s ní mnohem častěji pořežete, než kdybyste si pořídila lepší holítko s více břity. Nejlepší jsou holítka s výkyvnou hlavicí, které se přizpůsobí křivkám vašeho těla, a proto je velmi malá pravděpodobnost říznutí.

Intimní partie

Intimní partie je vhodné si nechat až na úplný konec času, stráveného ve sprše. Pokud k holení používáte žiletku, je důležité holit chloupky po směru růstu. Tím zabráníte případnému zarůstání a většímu podráždění kůže. Na intimních partiích vás často trápí pupínky a podrážděná pokožka? Zbavíte se jí velice snadným způsobem. Stačí si pořídit obyčejný dětský pudr. Už po jednom použití bude vaše pokožka krásně zklidněná a zarudlá místa už jen tak lehce nenajdete. Druhý den po oholení je dobré, udělat si na těchto místech peeling. Opět tím zabráníte zarůstání chloupků.

Nezapomínejte dodat pokožce po oholení trochu vláhy v podobně tělových balzámů a mlék.