Zahajte rok 2017 s nově vybaveným obývacím pokojem

Obývací pokoj ve vašem bytě plní hned dvojí funkci. Musí být útulný, abyste se v něm cítili příjemně při společných chvílích s přáteli a rodinou, a současně je vaší vizitkou. Právě sem si vodíte návštěvy, které si pak utvoří svůj dojem. Pokud cítíte, že by ten váš minimálně z jednoho hlediska potřeboval vylepšit, využijte lednových slev a oblečte ho do nového kabátu!

Foto: zlutahala.cz, OBÝVACÍ STĚNA ORLANDO 280
Foto: zlutahala.cz, OBÝVACÍ STĚNA ORLANDO 280

Obývací stěna není pasé

Možná jste se již setkali s názorem, že obývací stěny jsou přežitkem z dob socialismu a v moderně zařízené domácnosti nemají co dělat. To není tak úplně pravda. Jednoznačně platí, že masívní stěny táhnoucí se po celé délce pokoje už jednou provždy vyšly z módy a dominantním prvkem místnosti bývá sedací souprava. Pokud ale potřebujete v obýváku úložné prostory, nebo se vám hodí sestava poliček a televizního stolku, rozhodně nemusíte nad obývacími stěnami lámat hůl. Dnes jsou v módě variabilní, vzdušné sestavy v atraktivním designu nejrůznějších stylů a dekorů.

Foto: zlutahala.cz, sedací souprava Afrodyta bis
Foto: zlutahala.cz, sedací souprava Afrodyta bis

Co velí dnešní trendy?

Zajímá vás, jaké trendy v obývácích stěnách aktuálně panují? Králem mezi materiály je jednoznačně dřevěný masiv, což ostatně platí i u jiných druhů nábytku. Přírodní dřevo je zkrátka kvalitní, krásné a odolné, takže přetrvá i několik generací. Do vaší domácnosti vnese nádech originality a vůni lesa. Na rozdíl od mnoha umělých materiálů je také stoprocentně zdravotně nezávadné. Na výběr je z celého spektra tradičních i exotických dřevin, přičemž nejpopulárnější je tvrdší dub, případně buk. Příznivci minimalistického designu namísto masivu volí sestavy ve vysokém lesku, nejčastěji v černobílé kombinaci. Atraktivní je v tomto případě kombinace s kovem.

Foto: zlutahala.cz, obývací stěna Maxx 1
Foto: zlutahala.cz, obývací stěna Maxx 1

Nechte interiér vyniknout

Která stěna či sestava je pro váš interiér ta pravá? Samozřejmě vše záleží na vašich konkrétních možnostech, především těch prostorových. Malý pokoj opticky zvětší vzdušná obývací stěna, laděná do světlejších tónů. V ideálním případě by se měla skládat z variabilních kousků nábytku, které lze v případě potřeby přestavět. Máte-li prostorný obývací pokoj, můžete si dovolit kompaktní stěnu se skříněmi, které poskytnou dostatek úložného prostoru. Vše by mělo barevně i stylově ladit se zbytkem vaší domácnosti. Nemáte tušení, jak by měla vaše ideální obývací stěna vypadat? Inspiraci můžete načerpat například na stránkách e-shopu Žlutá hala, který nabízí nejen obývací stěny, ale i sedací soupravy, postele, křesla nebo kuchyňský nábytek.