Chcete děti dostat ven? Pořiďte jim zahradní pískoviště

Správný rodič by se měl aspoň snažit dostat děti od tabletů, počítačů a smartphonů. Samy totiž nemají dostatek rozumu, aby si uvědomily, že za pár desítek let by určitě nechtěly vzpomínat jen na to, jak seděly doma a koukaly do obrazovky. A to ani nemluvíme o důsledcích namáhání očí, nedostatku pohybu a absenci sociálního kontaktu. Ale jak je vyhnat ven?

Každý rodič je nejšťastnější, když má děti pod dohledem, a proto je nejlepší vymyslet dětem zábavu hned na zahradě u domu. Perfektně k tomu poslouží zahradní skluzavka, houpačka či plastové pískoviště.

Nekonečný zdroj zábavy

Na pískovišti se dá provozovat spousta her v závislosti na tom, jaké hračky dokoupíte. Bez báboviček a lopatiček to určitě nepůjde, ale kluky potěšíte také kolečkem, náklaďákem a různými speciálními sety.

A až děti pískoviště omrzí, jednoduše z něj vyrobíte bazének. Do plastových konstrukcí se dá totiž bez problémů nalít voda. U dřevěných variant tuto možnost nemáte, navíc je daleko složitější jejich údržba. Plastová pískoviště na podzim omyjete vodou a uložíte je do jara ve sklepě.

Plastové pískoviště pro děti, foto: steptwo.cz
Plastové pískoviště pro děti, foto: steptwo.cz

Na co si dávat pozor při výběru?

Dětská pískoviště se vyrábí v různých tvarech, velikostech a barvách. Moc pěkně vypadají třeba skořepiny tvaru berušky, autíčka, kraba apod. Vás by však primárně mělo zajímat, jestli má výlisek i vrchní stranu. Pískoviště s krytem jsou daleko praktičtější, protože se dají zavřít před deštěm a výkaly sousedových koček. V případě absence krytu si pořiďte aspoň plachtu.

Hezký výběr odolných plastových pískovišť má americká firma Step2, jejíž výrobky pro děti u nás distribuuje StepTwo. Jejich pískoviště z plastu mají odolná dna, a tak se právě dají využít rovněž jako bazénky. Některá jsou vybavená i slunečníkem. Mezi jejich nejoblíbenější produkty patří pískoviště ve tvaru kraba, které se řadí mezi největší na trhu – vejde se do něj 136 kg písku.