Vybíráme koberec do bytu

Dnes, mnoho lidí věří, že koberce již dávno vyšly z módy, ale tento názor je mylný. Koberec se vrací do módy a dodá každému domovu stylový vzhled, ovšem vybírejte moudře. Před tím, než se vydáte na nákup koberce, budete se muset rozhodnout, jakou bude hrát roli. Pojďme se blíže podívat na to, jak vybrat ten správný koberec do bytu.

Úloha koberce

Koberec je nejen dokonalý izolátor hluku, ale také nádherná a hřejivá dekorace vašeho bytu, která je schopna poskytnout měkkost došlapu a přitáhnout pozornost návštěvníků. Koberec by se měl vybírat s ohledem na vzhled místnosti. Například, vám koberec může opticky zvětšit prostor, pro tento účel se hodí koberce s diagonálním vzorem ve světlých barvách. Také světlé barvy koberců se dobře hodí do ložnice, i když se nejlépe vyjímá v obývacím pokoji. Pokud chcete dát koberec i do chodby, dobrá volba je koberec s ornamenty. Co se materiálu týká, do chodby se nejvíce hodí umělé koberce, a aby neklouzaly, je lepší, když jsou založené na gumu. Do ložnice se zpravidla pokládají koberce s dlouhým vlasem vlny. Tento koberec bude absorbovat přebytečný hluk a vytvoří pohodlí a pohodu. Syntetické koberce nejlépe využijete v koupelně.

Barva a velikost koberce: správná volba!

Tmavý nebo světlý pokoj může doplňovat správná barva a odstín koberce. V tmavé místnosti vypadají skvěle koberce v teplých barvách, ale pro jižní stranu (světlý pokoj) se lépe hodí chladné odstíny a barvy koberce. Nevybírejte koberec se vzorem, v případě, že je pokoj zařízen, protože pak pokoj působí přeplácaně. Nezapomeňte, že vzorované koberce jsou vhodné pouze pro velké místnosti s minimem nábytku. Velmi zajímavý a harmonický vzhled koberce je ten, kdy jeho barva odpovídá barvě podlahy v místnosti.

Velikost koberce je také nesmírně důležitá. Například, pokud chcete vyzdvihnout nábytek, není nutné kupovat koberec o velikosti 2,5 metrů, pro tento účel je ideální menší jednobarevný koberec. Do společenských místností, jako je hala se dává běhoun a do ložnice někdy postačí i malé koberečky, které dáme ze strany každé postele. V blízkosti křesel, pohovky nebo krbu se budou nejlépe vyjímat rohože.

Nezapomeňte, že řádný výběr koberce dodá pohodlí do každé místnosti. Kromě toho, přírodní koberec je příjemný při chůzi naboso. Koberec – skvělý obránce před chladem, který navíc ozdobí váš byt! Kromě koberce, je možné pokoj osvěžit i moderními tapisériemi.