Kolotoč nad postýlkou miminko stimuluje!

hrací dětský kolotoč

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro miminko? Dárkem, který jej zabaví a stimuluje zároveň? Co takhle kolotoč nad postýlku? Nejenže si získá jeho pozornost, ale také přispěje k jeho správnému vývoji. Ovšem pozor, vybírejte jen z certifikovaných výrobků, u nichž budete mít jistotu, že vašemu děťátku neublíží.

Různé předměty nad kolébku děťátkům rozvěšovaly už naše prababičky. Jejich prvotním úkolem ale sice nebyla apriori zábava miminka v pravém slova smyslu jako spíše ochrana před zlými duchy a zajištění dostatku zdraví a štěstí. Až později vědci přišli na to, že správně zvolené hračky miminko už v útlém věku dokážou patřičně motivovat. Hrací kolotoč nad postýlku mezi ně rozhodně patří.

hrací kolotoč nad postýlku pro dítě
ručně vyráběný dětský hrací kolotoč

Kolotoč nad postýlku miminko stimuluje

Je vědecky prokázáno, že správně zvolený dětský kolotoč nad postýlku má na děťátko pozitivní vliv. Hračky, jež z něj visí, i novorozence, který ještě není schopen rozeznávat barvy, pozitivně vizuálně stimulují. Miminku pomáhají se soustředěním, rozvíjí jeho motorické i hmatové schopnosti a napomáhají správnému vývinu základních vjemů, jakými jsou sluch a zrak.

Klasický, mechanický, nebo elektronický?

Dětské kolotoče seženete snad v každém obchodě s potřebami pro miminka a otázkou do pranice je, na základě jakých parametrů vybrat ten pravý. Na trhu se v podstatě setkáváme se třemi typy hracích kolotočů, a to klasickými, mechanickými a elektronickými. Klasický kolotoč nad postýlku obvykle bývá vyroben ze dřeva a tvoří jej dřevěný držák na kolotoč, ze kterého volně visí barevné hračky. Sofistikovanější pak bývají kolotoče mechanické a elektronické. Zatímco mechanické jsou vybavené mechanickým ovládáním, kolotoče elektronické fungují na baterie.

Kolotoč vybírejte pečlivě!

Při výběru konkrétního modelu svou pozornost zaměřte především na pro miminko bezpečné oblé a hladké hrany, ale i způsob upevnění hraček. Nehrozí, že je miminko na sebe strhne a ublíží si? Také se zajímejte o materiály, z nichž je kolotoč vyroben. Ty samozřejmě musí být zdravotně nezávadné a opatřené náležitou certifikací. Mějte na paměti jedno: hračka musí být pro dítě ve všech ohledech bezpečná!