Aby vlasy zůstaly zdravé i po barvení? Jděte na to přírodně!

 

Používání přírodních přípravků v péči o tělo je nejen čím dál modernější, ale také prokazatelně účinnější, vlasy nevyjímaje. Přírodní vlasová kosmetika, to je správná vnitřní i vnější výživa pro vlasy. A abyste přírodní péči o vlasy dodržely, a přitom si je mohly zdravě nabarvit, doporučujeme přírodní barvení. Je neinvazivní, nepoškozuje vlas a dodá každému odstínu kouzelný, avšak vždy jiný efekt. Pojďme se podívat, jak začít s přírodním barvením vlasů.

Zjistěte si, jak přírodní barvy vůbec barví

Přírodní barvy nemají takovou sílu a účinky, jako mají chemické produkty pro barvení (nebo odbarvení) vlasů, co běžně můžete pořídit například i v Kauflandu při velkém rodinném nákupu, na který vás naláká výhodná nabídka v Kaufland letáku. Právě Kaufland leták totiž pravidelně nabízí zajímavé slevy nejen na potraviny, ale i na drogerii a tím pádem také chemické barvy na vlasy.

Na chemické barvení a jeho nejšílenější tóny a na zesvětlování už jsme celkem zvyklí, a tak by se mohlo stát, že přeženeme očekávání od barev přírodních. Je totiž nutné si uvědomit tři zákonitosti přírodních barev:

  1. Henna a hennové (přírodní) barvy nedokáží zesvětlit vlasy
  1. Výsledný odstín bude ovlivněn přirozenou barvou vašich vlasů
  1. Sytost výsledného odstínu zesílíte počtem nánosů přírodní barvy

Zůstaňte u přírodní vlasové kosmetiky

Pokud jste doposud používala přírodní vlasovou kosmetiku, zůstaňte u toho i nadále. Jestliže jste zvyklá na běžné šampony, přejděte na ty přírodní. Proč? Chemické šampony obsahují silikony, na které přírodní barva špatně chytá. Proto se doporučuje přechod k přírodním šamponům. Ty vám vlasy navíc přirozeně regenerují a vyživí.

Zesvětlovala jste někdy vlasy? Barvila je chemickou cestou? Regenerace bude nezbytná!

I regenerace vlasů se dá udělat přírodní cestou. A žádnou jinou se to v případě, že chcete nadále barvit vlasy přírodně, ani nedoporučuje. Skvělá je v tomto případě rostlina cassia a produkty z ní. Ty můžete pravidelně najít v akci v letácích, které jsou online dostupné na stránkách Letákomat.cz, díky nimž máte stálý přehled o nejvýhodnějších cenových nabídkách produktů, které chcete koupit. Mezi letáky prodejen „zdraví a kosmetika“ ji jistě na Letákomatu brzy objevíte za příjemné ceny!

Po regeneraci cassií se struktura poničených vlasů ozdraví a výsledek barvení poté bude mnohem lepší. Cassia se nejčastěji prodává jako zelený prášek, který smícháte s vodou a nanesete na vlasy. Smývá se pouze vodou, bez použití šamponu.

Před samotným barvením si otestujte výsledný odstín

Ale jak provést test? Stačí nashromáždit vypadané vlasy z vašeho kartáče, udělat z nich chomáč a ten prostě zkusmo nabarvit. Výsledný odstín bude v podstatě stejný jako ten, který později vznikne po barvení. Čím více vrstev přírodní barvy použijete, tím sytější odstín získáte.

Světlejší vlasy půjdou spíše do zrzavých tónů, které budou ostřejší. Kdežto hnědé vlasy se nabarví do tónů červených, odlesky na sluníčku budou sytě červené. Velmi tmavé vlasy se nemusí obarvit vůbec, pouze na sluníčku v nich budou viditelné odlesky s velmi tmavě červenými, bordó tóny.

Spolehněte se na dvoufázové barvení

Pokud si budete barvit vlasy přírodními hennovými barvami nebo jen hennou, zkuste se soustředit na dvoufázový proces. Můžete zvolit cassii jako první fázi a pak barvit hennou nebo hennovou barvou. Možný je však i postup, kdy první fází je henna a druhou fází hennová barva.

Čím se od sebe vlastně liší? Henna je čistě jen hennou, kdežto hennová barva se skládá z henny a dalších barvících bylinek. Henna se vymývá pomaleji než ostatní barvící bylinky, a tak budete mít po každém mytí vlasů malinko jiný výsledek. Vaše vlasy budou pokaždé neopakovatelně jiné.

Barvit můžete i pouze hennou, dvakrát nebo třikrát za sebou, abyste na vlasy navrstvila více barvy. Tím vykouzlíte sytější odstín. Čím zdravější vlasy před barvením budou, tím lepší a sytější výsledek můžete očekávat.

Be Sociable, Share!