Přírodní kosmetika pro krásné vlasy

Jsou vaše vlasy po použití klasického šamponu a kondicionéru nádherně hebké a snadno se rozčesávají, takže nevidíte důvod, proč začít používat kvalitní přírodní kosmetiku?

Jistě, šampon plný parabenů a silikonů zajistí, že vaše vlasy budou zářivé a plné života, jedná se však pouze o „zastírací manévr“. Ve skutečnosti tyto látky vlasům a vlasové pokožce nepřináší nic dobrého, neboť problémy pouze potlačují, ale neřeší. Nezbaví vás tak problémů s lámavými vlasy, lupy nebo suchou pokožku na delší dobu.

Jak tedy řešit skutečné problémy a ozdravit vlasy do hloubky, od kořínků ke konečkům? Zde se přímo nabízí přírodní vlasová kosmetika, která o vlasy pečuje díky rostlinným extraktům, ale zároveň je nadměrně nezatěžuje chemickými přísadami.

Přírodní kosmetika na vzestupu

Přírodní kosmetika se těší vzrůstající oblibě a mnoho lidí na ni nedá dopustit. Stejně jako se lidé čím dál více zajímají o to, co jí, tak se starají také více o vše, co přijde do styku s jejich pokožkou.

Tato kosmetika je vhodná pro všechny typy pleti i vlasů, záleží samozřejmě na konkrétním přípravku. Obecně platí, že ji dobře snáší i osoby s velmi citlivou pokožkou, která je náchylná k různým nežádoucím reakcím. Raději však nekombinujte vlasovou kosmetiku různých značek, ať vás nečeká nemilé překvapení.

To nejlepší z přírody

Přírodní vlasová kosmetika značky Hristina zahrnuje širokou škálu přípravků pro komplexní péči o vlasy. Tyto přípravky neobsahují sulfáty, silikony, parabeny, minerální oleje ani jiné chemické látky, které mají za následek zatěžování vlasů a vlasové pokožky.

Máte však obavu, že přírodní šampony málo pění? Nemusíte, neboť šampony obsahují přírodní pěnidlo, mydlici lékařskou, která je vyhledávaná i pro své léčivé účinky. V kombinaci s přírodními kondicionéry ze stejné řady bude o vlasy postaráno. Vhodné je však dopřát vlasům ještě něco navíc, například v podobě přírodní chininové vody na vlasy, která vyživuje vlasy i pokožku. Dále stimuluje růst vlasů a zamezuje jejich nadměrnému vypadávání.

Správná vnější i vnitřní výživa

Zničené vlasy si zaslouží důkladnou péči, ovšem ani ta většinou nestačí. Neméně důležitá je správná výživa, která má na stav vlasů, ale také nehtů a pleti zásadní vliv. Proto do svého jídelníčku zařaďte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Chybět by neměly ani kvalitní tuky, například ve formě ořechů a semínek. Rovněž se nevyplatí podceňovat pitný režim. Naopak kouření nesvědčí nejen pleti a nehtům, ale i na stavu vlasů se postupem času neblaze projeví.

Krásné vlasy nemusí být nedosažitelným snem. Kvalitní kosmetika s přírodními extrakty v kombinaci se zdravým životním stylem dokáže divy s vlasy, nehty i pletí!