V čem jsou elektronické cigarety lepší než ty klasické?

Tradiční cigarety jsou každým rokem mnohem dražší, což se samozřejmě negativním způsobem projevuje na financích kuřáků. Ti tak často musí při každém nákupu nového balíčku počítat každou korunu.

Přitom je snadné do sebe dostat nikotin daleko levněji a také zdravěji. Stačí si jen koupit vhodné elektronické cigarety.

Žluté prsty? Už nikdy!

Samozřejmě, že si kuřáci stěžují na špatné dýchání i jiné zdravotní neduhy. Vždyť svému tělu dnes a denně dodávají dým plný toxických látek typu dehet, což se samozřejmě musí negativně projevit na zdraví.

Mnohem častěji však paradoxně spíše žehrají na zažloutlé prsty, což je v podstatě jen estetický neduh. Nicméně funguje jako znamení. Právě podle žlutých prstů a typického zápachu je jednoduché kuřáka identifikovat.

Kdo však dá přednost raději elektronickým cigaretám, tyto problémy nebude muset řešit. Zažloutlé prsty se stanou minulostí.

Vapovat se dá leckde

Kouření se během jediného dne stalo díky zákonodárcům velmi těžkým zlozvykem, který je potřeba potírat všude, kde se jen dá. Proto je dnes již velmi složité najít vhodné veřejné prostory, kde je možné beztrestně inhalovat tabákový kouř. Dokonce ani v hospodách už to nějaký ten pátek nejde.

Na druhou stranu je vapování povoleno skoro všude, tedy i v restauračních zařízeních. Jasně, stále není reálné užívat si lahodný dým e-cigarety třeba v kině, případně v divadle, ale bez toho je možné se obejít. Kuřáci jsou na tom mnohem hůř.

Zkouška

Přesedlat z klasických na elektronické cigarety přitom není tak složité, jak by se snad na první dobrou mohlo zdát. Problém však je, klasická e-cigareta je docela velká jednorázová finanční investice.

I proto existují jednorázové elektronické cigarety, které je možné koupit za daleko menší peníze. Verze od HQD se dají pořídit s mnoha příchutěmi, takže kuřák není v tomto ohledu příliš omezen.