Jak převézt kola na výlet? Máte tři možnosti

Vyjet s rodinou na výlet nebo na dovolenou stojí nemalé peníze, a o to víc, pokud jste milovníky cykloturistiky a musíte si v cílové destinaci kola půjčovat. Tímto způsobem se výlet pěkně prodraží. Máme pro vás tři tipy, jak svá kola převézt a neplatit nikomu zbytečné peníze za půjčování kol. A co je nejlepší? Nosič kol si mohou pořídit všichni, a to bez ohledu na to, zda máte vůz nový či starý. Jaké máte možnosti?

Nosiče na střechu

Nosiče na střechu vozu vídáme poměrně často, proto si dovolíme tvrdit, že tento druh nosičů patří mezi oblíbené. Je třeba ale upozornit, abyste dávali pozor na boční vítr a počítali s tím, že se mírně změní spotřeba paliva. Také dbejte na to, jak nosiče na střechu vozu upevníte. Zda máte hagusy, kupte příčníky na ně. Pokud je nemáte, pořiďte příčníky, které se upevňují pod lem střechy. Posledním aspektem, který bychom měli zmínit, je nosnost nosičů. Ty levnější bývají vyrobeny z plastu a budou vhodné tak pro jedno kolo. Ty z oceli či hliníku mají nosnost vyšší, a to až pro čtyři kola. 

Nosič na tažné zařízení

Kam umístit tento druh nosiče, je tedy jasné. Pokud máte kouli neboli tažné zařízení, převeze vám až čtyři kola pro celou rodinu. Jedná se o jeden z nejbezpečnějších způsobů převozu vůbec, který převeze z bodu A do bodu B až čtyři kola. Co se týče instalace nosiče na auto, vše je velmi jednoduché a rychlé – to platí i pro kola. Jedinou nevýhodou je tedy to, že budete muset pořídit třetí poznávací značku.

Nosič kol na páté dveře

Poslední variantou je nosič kol na páté dveře. Jedná se o elegantní způsob převozu kol, který nemění jízdní vlastnosti, spotřebu paliva ani délku auta. Ovšem, tento typ převozu kol nelze upevnit na všechna auta. Abyste zjistili, zda je tento nosič vhodný pro vaše auto, navštivte Autodoplňky-obchod.cz, kde vyberete různé nosiče podle modelu vašeho vozu. K vyhledávaným a také nejvíce prodávaným nosičům patří Thule a Hakr.