Tetování může být skvělou ozdobou, avšak i zlým snem

Nějakou tu kérku má dnes už skoro každý. Ovšem ne všichni jsou s takovouto ozdobou spokojeni. Najdou se i takoví, kteří proklínají den, kdy vešli do tetovacího salónu.

Proto byste si měli důkladně promyslet, zdali do toho chcete jít, a pokud už ano, tak si ujasnit, co přesně si chcete nechat vytetovat a u koho.

Nejde jen tak sundat

Tetování není ten typ ozdoby, co by se dal snadno sundat. Nejedná se o náhrdelník nebo náušnice. Když už jednou budete mít na kůži vytetovaný obrazec či nápis, bude to pravděpodobně napořád.

Proto si ne dvakrát, ale rovnou desetkrát rozmyslete, co přesně si do kůže necháte vytetovat. I když se vám mohou vaše dnešní představy zdát jako skvělý nápad, za pár let to můžete vidět jinak. A pak budete litovat.

Výběr tatéra je zásadní

Pokud chcete mít na těle vytetovaný nějaký složitý obrazec, rozhodně si zajděte do vhodného tetovacího salonu v Praze, kde najdete skutečné profesionály. Hodně lidí dává ale přednost známým, kteří obvykle neoplývají vhodnými schopnostmi. Pak samozřejmě většinou litují.

Cena bývá vysoká

Jako vám nikdo nenamaluje hodnotný obraz za pár stovek, tak vám ani profesionálové z tetovacího studia v Praze neudělají za takové peníze kérku. Pamatujte si, že za kvalitu se platí, takže se připravte, že si trochu připlatíte.

Výsledná cena se odvíjí od zkušeností a schopností tatéra, respektive složitosti obrazce. Čím více práce s kérkou bude, tím více zaplatíte. Počítejte s tisíci, možná i desítkami tisíc korun. Ti nejlepší tatéři na světě si účtují dokonce mnohem více.

Starejte se o tetování dobře

Na kvalitu tetování nemá vliv pouze tatér, ale i vy sami. Hlavně několik málo dní po ukončení prací se může výsledek ještě dost pokazit, a to díky nedodržování základních pravidel.

Je dobré potetovanou oblast chránit před vodou a mazat ji vazelínou. Po pár dnech můžete přejít na normální režim a standardně se koupat či sprchovat.