Hrací kolotoč nad postýlku patří mezi první hračky pro děťátko

Přemýšlíte, jakou hračku pořídit novorozenci? Často nakupujeme pro miminka naprosto nevhodné hračky, a to nemluvím o takových extrémech, když mu koupíme třeba lego. Nevhodní jsou však i různí obří plyšáci a celá řada pro daný věk neadekvátních hraček. Ideální první hračkou pro novorozence je hrací kolotoč nad postýlku a hrazdička se závěsnými hračkami.

I ty nejmenší děti potřebují hračky

Pouze se musíme naučit vybírat takové, které jsou pro ně nejen bezpečné, ale rovněž užitečné. Takovou hračkou, která může být zcela první, je hrací kolotoč nad postýlku. Je užitečný pro děti i pro rodiče. Dětem rozvíjí zrak a pomáhá jim s usínáním, což oceňují i rodiče, kteří mají často problém miminko uspat. Nejkritičtější bývá právě večerní usínání, kdy často maminky a tatínkové usnou při uspávání dříve než děťátko. Kolotoče mají hrací strojek, který spolu s pohybem a krásnými hračkami děťátko uspí.

Některé děti, mladší i starší, mají problém s usínáním i kvůli tmě

Ideální je jim proto do pokojíku instalovat tzv. usínací lampičky. Ty příjemně dekorují pokojík a současně jej jemně nasvěcují tlumeným světlem. Ocení jej však i maminky a rodiče při kojení či nočním krmení z lahvičky. V pokojíčku je vidět, ne však tolik, aby se miminko zcela probudilo. Tyto lampičky budou sloužit dětem dlouho. I v předškolním či mladším školním věku jsou dětská nástěnná světla skvělá nejen pro ty děti, které stále nerady usínají ve tmě, ale i jako noční průvodci na toaletu.

Jaké hračky pro nejmenší?

Dejte přednost kvalitním hračkám české výroby. Takové vyrábí značka O my dear. Jde o s láskou vyráběné hand made produkty, mezi kterými nechybí dřevěný kolotoč nad postýlku s nádhernými textilními hračkami, dřevěná nástěnná světla s dětskými motivy, ale též hrazdičky pro nejmenší, které slouží jako první zábava pro ještě nesedící děti. K nim si lze rovněž rovnou zakoupit krásné dřevěné hračky na zavěšení.