Zatočte s únavou jednou pro vždy s pomocí přírody

Přerušovaný spánek je příčinou mnoha nepříjemných stavů, mezi něž patří nesoustředění se na studium, na práci, podrážděnost a snížená imunita. Únava z přepracování může rovněž způsobit mnoho obtíží, jež vedou k častým nemocem a mnohdy i úrazům. Stresové situace, nervová vypětí a cholerické stavy zapříčiňují stabilní vnitřní neklid, který je nepříjemný jak vám samotným, tak i vašemu okolí. Společný jmenovatel uvedených obtíží je únava. Dlouhotrvající únava může vésti i k chronickému únavovému syndromu, o kterém své vědí praktičtí lékaři, neurologové, psychologové a psychiatři.

Při vyloučení závažných onemocnění se vyhýbejte medikamentům a vsaďte na přírodní produkty

S únavou lze úspěšně bojovat v momentě, kdy si déletrvající stav uvědomíte a hodláte se s ním nějak poprat. Můžete vyzkoušet změnu životního stylu, upravení stravovacích návyků a v neposlední řadě se postarat o důkladnou spánkovou hygienu. Změna stylu spočívá v pravidelných časech vstávání a usínání, vystříhání se alkoholu, kouření a návykových látek. Zvýšením pohybové aktivity přes den (nikoliv těsně před usnutím) nastartujete ve svém těle procesy zdravé únavy po aktivitě a lepšímu usínání po setmění. Obohacení jídelníčku o vitaminy, minerály a doplňky stravy, kam patří například ECHINACEA 500 plus, je samozřejmostí. Pokud si nejste jisti s výběrem vhodných podpůrných prostředků na přírodní bázi, poraďte se s ošetřujícím lékařem. Ten beztak zná váš zdravotní stav, a pokud vyloučil únavový syndrom nebo jiné závažné onemocnění, jistě vám nebude vnucovat medikamenty, a naopak podpoří vaši snahu o zlepšení s pomocí přírodních produktů a bylinných přípravků.

Dodržením spánkové hygieny se může váš spánek dostat do normálu

Spánkovou hygienou se rozumí dostatečně vyvětraná ložnice nebo místnost ke spaní bez působení rušivých vlivů. Tělesná aktivita (vyjma manželských radovánek) se těsně před spaním nedoporučuje, stejně jako vydatná večeře hned před ulehnutím na lůžko. Je doporučována eliminace elektronických přístrojů v místnosti, kde se spí. Nabíječky na telefony, samotné mobilní aparáty, televize a jiná zařízení chtě nechtě negativně ovlivňují kvalitu spánku. Pokud je to možné, je vhodné spát u otevřeného okna, v zimním období zas příliš nevytápět ložnici a případně používat zvlhčovač vzduchu. Zatažením závěsů se v místnosti vytvoří příjemné prostředí, v němž se vám bude usínat a spát jako miminkům.