E-moped: ekologický dopravní prostředek pro pohodlný život ve městě

Chystají se elektrické skútry a mopedy na našich silnicích nahradit své protějšky poháněné benzínem? Zdá se, že ano. Stále se zdokonalující technologie dělá v posledních letech z elektrických mopedů skvělou ekologickou alternativu šetrnou k životnímu prostředí.

Zatímco se běžní motoristé kvůli obavám z dojezdu stále do značné míry vyhýbají drahým elektromobilům, mopedy jsou považovány za odpovídající a funkční alternativu, která ušetří čas i přírodu.

Řidičák není třeba, na helmu ale nezapomínejte

Elektro moped se svojí rychlostí 25 km/h řadí legislativně do kategorie elektrokol, je tedy možné ho řídit bez řidičského nebo technického průkazu. Není ho ani třeba nijak registrovat, můžete na něm bezpečně a legálně odjet rovnou z prodejny.

S dobrými tlumiči a robustní konstrukci se neztratí ani v přírodě. Výkon 250 W z něj nedělá velkého siláka, ale spíše poklidného parťáka pro život ve městě. Maximální nosnost 120 kg značí, že bude váš elektroskútr raději, když pojedete sami, ale krátkodobě uveze i dalšího pasažéra.

Pořídíte-li si elektroskútr bez řidičáku i předchozí řidičské zkušenosti, nemusíte se ničeho bát, řízení je velice jednoduché a intuitivní. Samozřejmě i v tomto případě platí pravidlo o nutnosti použití ochranné helmy.

Existuje nepřeberné množství variant v různých cenových relacích, takže bezpečnou a padnoucí helmu může mít opravdu každý. Ač se zdá, že elektromoped není zrovna pirátem silnic, zranění při středu s jiným dopravním prostředkem mohou být vážná.

Pohybujte se po městě rychleji a stylově

Elektrický moped nabízí lidem způsob, jak cestovat pětkrát rychleji než chůzí, přičemž je šetrný k životnímu prostředí, zábavný a poměrně levný, a na rozdíl od jízdy na kole nemusíte po příjezdu řešit propocené oblečení.

E-moped je dokonalým vozidlem pro obyvatele měst, pro zdolávání kratších vzdáleností při cestě do práce, do obchodu, za kulturou nebo do kavárny.

Vlastnictví elektrického mopedu přináší velkou řadu výhod, například:

  • Snadnější dojíždění: Díky malé velikosti jsou e-mopedy hbitější než automobily a mohou se snadno proplétat provozem, dokonce i během dopravní špičky.
  • Více nákladového prostoru.: Většina elektronických mopedů má úložný prostor. To se obzvláště hodí ve chvílích, kdy vyřizujete nákup či jiné pochůzky.
  • Cenová dostupnost: Ve srovnání s automobily a neelektrickými vozidly je používání e-mopedů levné, pořizovací cena je více než přátelská.
  • Méně nepříjemného hluku: Na rozdíl od mopedů poháněných benzínem používají e-mopedy elektromotor, který je zcela tichý.
  • Udržitelnost. S e-mopedem jste na dobré cestě k osvobození světa od fosilních paliv.
  • Stylovost: Moped působí vtipně a svěže. Můžete vybírat z mnoha provedení a barev tu variantu, která bude nejlépe doplňovat vaši osobnost.

Celou kolekci e-mopedů značky Racceway najdete na stránkách dovozce – Motoe.cz.