Začněte nový rok s čistým štítem, uklizeným bytem a pohodovou atmosférou

Nový rok chceme vždy nastartovat hned od začátku, a to tím správným směrem. Pokud jste nestihli vytřídit nepotřebné věci v loňském roce, pusťte se do toho teď. Máme pro vás několik tipů, jak se do nového roku vydat s čistým bytem i s čistou hlavou.

Více uklizeno, méně stráveného času a efektivní úklid – to by chtěl každý. Udělejte si pořádek ve věcech, které vás obklopují a byt je tím pravým místem, kde začít.

  1. Co je nepotřebné, zbytečně zabírá místo

Aby vám bylo doma příjemně, není třeba obklopovat se velkým množstvím dekorací a designových předmětů. Krása se ukrývá v jednoduchosti a současně v drobných detailech. Zbavte se nepoužívaných a rozbitých věcí, zamyslete se nad tím, co nepoužíváte a zbytečně zabírá vám místo v prostoru.

  1. Nenápadná místa, na kterých se tvoří spousta špíny

Na co často všichni (rádi) zapomínáme? Používáme je každý den, ale nikdy nás nenapadlo, že by mohlo být dobré je jednou za čas vyčistit. Klávesnice, kliky u dveří, odpadkový koš, vysavač, vypínače světel a další podobné věci. Zbavte se i zde nečistot a bakterií.

uklízení II

  1. Vyberte spolehlivé pomocníky

K úklidu si zvolte spolehlivé pomocníky. Pokud si vyberete kvalitní čisticí prostředek, jako Diavu cleaner na moderní nábytek nebo Diavu multifunkční, a dodržíte doporučené dávkování, můžete se na jejich účinek spolehnout a navíc šetříte vaši peněženku i životní prostředí.

  1. Přírodní pomocník ocet

Octová voda vrátí lesk umyvadlům i skleněným plochám. Ocet pomůže i s ucpanými trubkami a odpady. Nalijte do nich ocet a nechejte působit 30 minut. Svou službu splní také při vytírání podlah, nepoužívejte ho však na podlahy mramorové a dřevěné.

  1. Redukujte bez nostalgie

Pusťte do šatníku svěží vítr. Nemusíte se nutně zbavovat většiny obsahu, přesto o oblečení a botách, které na sebe nevezmete více než rok, platí, že si je nevezmete už nikdy. Stejně tak byste měli vytřídit fotografie, časopisy a další drobnosti. Pro mnohé se jedná o činnosti, které nemají konce, proto si předem určete, kolik času chcete tomuhle třídění věnovat.

Máme uklizeno. Kam s čisticími prostředky?

Používáte je prakticky denně a vždy je musíte pracně chystat a následně uklízet? Už to je velkým požíračem času a dokáže ve vás vytvořit averzi k samotné aktivitě ještě dříve, než s ní začnete.

Co s tím? Vytvořte v bytě místo, kde můžete mít tyto „pomůcky“ pohromadě. Ideálně police, zásuvka, kde budete mít všechny prostředky snadno a rychle po ruce.