Správná výživa na podzim: 5 potravin, na které byste neměli zapomínat

Jíst zdravě je důležité v každém ročním období, ale ve špatném počasí, kdy jsme všichni trochu „oslabeni přechodem z tepla do chladna“, je obzvláště důležité zařadit do jídelníčku zdravé potraviny. V tomto článku představujeme chutné a zdravé potraviny. Díky nim nebude pro vás těžké dodržovat pravidla zdravé výživy, výborný nástroj pro získání štíhlého těla.

  1. dýně – symbol podzimu. Dokonce i její barva připomíná tento krásný čas konce roku. Ale nezapomeňte, že příroda brzy přejde do režimu spánku. Něco takového, mimochodem, se stane i s člověkem. V zimním období jsou lidé méně aktivní, chtějí více jíst a pohybovat se méně. To vede k problémům s nadváhou. Dýně pomůže udržet hemoglobin na příslušné úrovni v krvi, a lidé se necítí tak unavení a pomalí. Rozhodně doporučujeme dýni zahrnout do podzimního jídelníčku.
  2. Sladká paprika – má spoustu vitamínu C, který je nezbytný pro ochranu imunity, dobrá výživa na podzim, která je zvláště důležité pro udržení zdraví. Navíc je to vynikající antioxidant, který chrání tělo před stárnutím. Sladká paprika výrazně urychluje metabolismus, zároveň umožňuje, aby člověk měl rychlý pocit sytosti.
  3. Cuketa – dodává lidskému tělu užitečné prvky, dává pocit sytosti na dlouhou dobu. Obsahuje hodně vody, nízký obsah kalorií, ideální dietní potravina. Mnohem lepší je sníst pár hamburgerů s cuketou než s vepřovým masem!
  4. Jablka – rozmanitost druhů a chutí z nich dělá výjimečné ovoce. Jablka, nejlepší občerstvení, jaké si můžete dopřát, jen s nimi se vám značně zlepší trávení. Jablka mají schopnost podpořit chuť k jídlu. Plody mohou být konzumovány se sklenici nízkotučného jogurtu (ne více než 1 procento tuku). Nicméně, tato rada není vhodná pro lidi s gastritidou.
  5. Meloun – sladká osvěžující chuť. Meloun dokonale čistí tělo, zlepšuje funkci trávicího traktu. Jezte melouny tak dlouho, dokud je to možné.

Podzim – nádherné období! Podzimní potraviny jsou ohromně zdravé a dokonce i neuvěřitelně chutné. A se správným přístupem a zdravou výživou v podzimním čase se nemusíte bát nemoci ani kilogramů navíc.