Neztrácejte čas na pobočce, sjednejte si cestovní pojištění online

Do zahraničí rozhodně bez cestovního pojištění nevyrážejte, neboť dovolená by se vám mohla nemile prodražit. Odrazuje vás zdlouhavá návštěva pobočky? Sjednejte si pojištění online během 5 minut z pohodlí vašeho domova.

Jak na to?

Celý proces je velice snadný. Stačí navštívit webové stránky dané pojišťovny, kde si pojištění do zahraničí online chcete sjednat. Zde vyplníte jednoduchý formulář a pojištění je během několika minut uzavřeno.

Co je potřeba vědět?

Ve formuláři si v prvé řadě navolíte, zda se bude jednat o jednorázové cestovní pojištění, či se hodláte pojistit na celý rok. Následně zadáte termín, zemi vašeho pobytu a počet pojišťovaných osob.

Nejdůležitější část

Pokud sjednáváte cestovní pojištění online, musíte se sami rozhodnout, která varianta pojistného krytí bude pro vás nejlepší. Nemějte strach, není to žádná věda. Je třeba mít na zřeteli, že na pojištění se nevyplatí šetřit. Proto byste za každou cenu neměli sahat po základní pojistce.

Na jaká pojistná krytí máte nárok?

Pokud se zaměříme na cestovní pojištění nejširšího rozsahu, v rámci pojistného krytí získáte léčebné výlohy bez limitu, asistenční službu, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, zavazadel a nákladů na technickou pomoc při záchranné akci.

Nezapomeňte na připojištění

Nejvyužívanějším připojištěním je zrušení objednané služby neboli storno cesty. Pokud nemůžete odjet na dovolenou z důvodu akutního ošetření, hospitalizace, neočekávaného úmrtí, živelné katastrofy nebo trestného činu, bude vám uhrazená dovolená kompenzována. Další připojištění, které stojí za zmínku, je tzv. Dovolenková domácnost. Díky němu si užijete svůj zahraniční pobyt bez starostí o váš domov. Připojistit též můžete vašeho domácího mazlíčka či riziko, že se vám v zahraničí porouchá vozidlo.